Početna » ПОРАЗ КОШАРКАША МЛАДОСТИ У СОМБОРУ

ПОРАЗ КОШАРКАША МЛАДОСТИ У СОМБОРУ

Домаћи Џокер је, у оквиру 13. кола А групе Друге мушке лиге Србије, победио Младост СП резултатом 99:90 (24:22, 16:30, 22:19, 37:19)

Меч није имао већи резултатски значај, јер је Џокер обезбедио плеј-оф, а Паланчани су у плеј-ауту, па се њихов међусобни скор не рачуна.

Младост СП је показала квалитет и просто остаје жал за бољим пласманом, а што се овог меча тиче, такође је штета када најбољем у тиму у лиги дате 90 поена на његовом паркету, а не победите.

Младост СП је изврсно одиграла прво полувреме, имала двоцифрену предност (40:52), најубедљивија је била плус 16 средином друге деонице.

У трећем кварталу Сомборци су запретили, преполовили вођство гостију, али је Петар Шпаровић тројком у последњој секунди донео предност од 62:71.

И онда последњих десет минута апсолутне доминације Џокера. Домаћин је дао 37 поена. Младост имала резултатски плус до последњих пет минута, утакмица на један посед је била све до 38. минута, међутим финиш је припао Џокеру.

Паланчани се окрећу многоважнијем мечу, наредног викенд против чачанског Железничара у Паланци.

Да истакнемо фантастичну партију центра паланачког тима Александра Николића, дабл-дабл учинак и индекс 37.

Такође, да поменемо да је у овој сезони за Младост СП дебитовао Стефан Kојић, који је одиграо сасвим солидно.

ЏОKЕР: Челебић 29( 5 ас), Брбаклић 8 (8ск), Вуксановић 6, Вукас 7, Мунижаба 16, Сужњев 7, Kатушић 5, Брекић 2, Kрстановић 15, Ђапа 2, Стевићч 2.

МЛАДОСТ СП: Шпаровић 8 (10 ас, 7 ск), Стевановић, Николић 25 (13/11 шут, 11 ск, 3 ас), Недељковић 23 (11/6 за три), Стојановић 7, Kојић 11 ( 9/3 за три,4 ас), Станковић 9 (6ск), Тешић, Тодоровић, Димитријевић 3, Сретеновић 4.