петак, април 26, 2024
Početna » ПОРАЗ ПАРТЕНОНА ОД ЛЕСKОВЦА И ПОВРАТАK У ТРЕЋУ ФУТСАЛ ЛИГУ СРБИЈЕ!

ПОРАЗ ПАРТЕНОНА ОД ЛЕСKОВЦА И ПОВРАТАK У ТРЕЋУ ФУТСАЛ ЛИГУ СРБИЈЕ!

После још једног пораза футсалери Партенона су се опростили од Друге футсал лиге Србије и наредне сезоне поново ће играти у нижем рангу такмичења.

Вечерас у хали ОШ Вук Kараџић у Смедеревској Паланци Партенонци, у осетно ослабљеном саставу, нису успели да направе изненађење, савладају екипу Лесковца и задрже наду за опстанак лиги. Гости су тријумфовали резултатом 6:3 (2:2).

Након овог исхода и осталих резултата претпоследњег 21. кола Друге футсал лиге јасно да статус друголигаша, уз већ отписани Јастребац, нису успели да сачувају Партенон и Економист. Четврти путник у Трећу футсал лигу знаће се након последње рунде.

На другој страни, Лесковац је овим тријумфом стекао реалне изгледе да избори бараж за Прву футсал лигу, као трећи на табели. Познато је и да Винтер Спорт иде у Прву футсал лигу, а САС у бараж.

Дали су Паланчани све од себе да вечерас остваре тријумф и продуже надау, али без неколико стартера нису могли више. Лесковчани су били за нијансу конкретнији, мада је резултат превисок и не одсликава све што догађало на паркету хале ОШ Вук Kараџић.

Лесковац је боље отворио меч, стигао до два гола предности, погоцима из транзиције Стојадиновића у 11. и Стефановића у 18. минуту.

Kада се чинило да ће гости рутински у првом делу привести крају посао, фуриозан финиш домаћих. Партенон, ношен подршком са трибина за минут поравнава резултат. Головима Ивана Мишића у 19. и Аце Тодоровића у 20. минуту.

Уводни минути наставкла у знаку добре игре Паланчана. Ерупција одушевљења био је гол Стефана Радића за 3:2 у 26. минуту.

Партенон је деловао зрело, али две ситуације и пад концентрације тотално су преокренуле дешавања, типично за футсал. Лесковац поново води головима Стефановића и Бојата.

Последњих шест минута Партенонци играју са играчем-голманом, Лесковчани се сјајно бране и у самом финишу постижу још два гола, након пресечених напада преко четврорструког стрелца Игора Стефановића.