Početna » ПОРАЗ ПАРТЕНОНА У ДРУГОЈ ФУТСАЛ ЛИГИ: СУБОТИЧАНИ СЛАВИЛИ У ПАЛАНЦИ!

ПОРАЗ ПАРТЕНОНА У ДРУГОЈ ФУТСАЛ ЛИГИ: СУБОТИЧАНИ СЛАВИЛИ У ПАЛАНЦИ!

Означили су у Партенону утакмицу са суботичким Спартаком као „меч сезоне“ и кључни у борби за опстанак у Другој футсал лиги. То као да је створило додатни притисак на футсалере, који се, у сјајном амбијенту и пред пуним трибинама хале ОШ Вук Kараџић у Смедеревској Паланци, нису снашли и нису успели пронађу пут, ни решење у игри за велика три бода..

Суботички Спартак је заслужено победио Партенон у утакмици 20′. кола Друге футсал лиге Србије резултатом 4:2.

Нису домаћи ниједном успели да поведу, поново су примили први гол и као по традицији и по ко зна који пут ове сезоне јурили су резултат, а то иде јако тешко у овако важном мечу.

Већ виђени почетак дуела, Партенон је високим пресингом покушао да наметне иницијативу и осујети нападе и организацију искусних гостију. Није било много шанси, Паланчани су имали иницијативу и пар прилика за вођство, али је Спартак игром са пет играча у пољу (без голмана), средном првог дела, помало изненадио Партенонце и стигао до гола преко Лучановића.

Kада је изгледало да ће гости на полувреме отићи са вођством, домаћи постижу гол преко агилног Тацковића за ерупцију одушевљења на трибинама.

У наставку поново, након непуна два минута Спартак води. Смушеност играча Партенона пред својим голом и након два блокирана шута из трећег покушаја, са седам-осам метара, Томић погађа мрежу.

Шансу утакмице и шансу преокрета пропустио је најрасположенији у тиму Партенона Александар Тацковић, који је у 28. минуту пребацио празан гол, када су он и Миловановић кренули у контру сами пред одличним голманом Владимиром Хорвацким.

Ипак, велики притисак и налети ка голу Спартака уродили су полодом и стиже изједначење преко Стефана Радића, који је одлично реаговао.

Није публика ни прославила погодак за 2:2, а гости опет воде, након само двадесетак секунди. Два играча Партенона су остала на половини Суботичана у жељи да пресеку напад, а искусни и луцидни гости користе вишак футсалера и Целин погађа мрежу вечерас доброг Милоша Лазовића.

Последњих пет минута Партенон је са играчем-голманом, са пет футсалера у пољу, али делује смушено и једно од напрецизних додсавања користи Губеринића шаље лопту у небрањену мрежу за коначних 2:4.

Спартак је заслужено добио, користећи све слабости Партенона и овај тим вреди више него што резултати показују у последње време.

На другој страни Партенон много хтео, много започео, али су се поновили пропусти из мечева са Бањицом и Гвозденим Пуком. Три меча без победе на домаћем паркету су превише у грчевитој борби за опстанак у лиги. Паланчани су претпоследњи на табели, а четири тима испадају из лиге.