У Народном музеју у Смедеревској Паланци одржано је предавање на тему „Магијско-религијска пракса у сахрањивању код Влаха“, које је одржао Александар Репеџић.
Током предавања било је речи о традиционалним обичајима и веровањима који прате погребне ритуале код Влаха, са посебним освртом на магијске и религијске елементе који су се кроз векове задржали у народној пракси. Посетиоци су имали прилику да чују више о симболици појединих обреда, њиховом значењу у народној култури, као и начинима на које су се ови обичаји преносили са генерације на генерацију.
Предавање је изазвало интересовање публике и представљало је прилику да се кроз стручно излагање осветле мање познати аспекти традиционалне културе и духовног наслеђа влашке заједнице.
БОНУС ВИДЕО:





