Početna » ПРЕОКРЕТ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ И ПОБЕДА ФУТСАЛЕРА ПАРТЕНОНА: ОД 1:4 ДО 7:4!

ПРЕОКРЕТ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ И ПОБЕДА ФУТСАЛЕРА ПАРТЕНОНА: ОД 1:4 ДО 7:4!

Често се у три друголигашке сезоне дешавало да футсалери Партенона из Смедеревске Паланке буду актери великих преокрета. Углавном су водили са два, три, па четири гола предности, а онда је ривал то анулирао.

Вечерас супротна прича. Кладионичарски, из двојке у кеца. У хали Ош Вук Караџић. Партенон је победио добру екипу Форума из Вршца резултатом 7:4. полувреме 3:4.

Меч 5. кола Друге футсал лиге није добро почео за домаће. Прилично статично и дефанзивно неодговорно су Партенонци отворили утакмицу. Вршчани су сваку прилику користили и из транзиције и контри стигли до високог вођства.

Повели су погоцима Влаховића у 4. и аутоглом Тацковића два минута касније. Први гол за Партенон даје Божа Симић у следећем нападу-1:2.

Следи нови хладан туш за бројну публику. Форум стиже до 1:4. Стрелци су били Радисављевић у 10. и Малиџан у 11. минуту.

Ипак, пренули су се Паланчани и до краја утакмице долазе до серије од 6:0 и великог преокрета. Кључно је што су до полувремена још два пута тресли мрежу гостију.

Најпре је расположени Херки Арсић у 12. минуту био прецизан, да би најбољи стрелац Партенона Милан Илић у 18. минуту смањио на 3:4.

У наставку апсолутна доминација паланачког тима за трећу првенствену победу. Много боље издање, ефикасно, одговорно и зрело. Четири пута се затресла мрежа Форума.

За потпуни преокрет побринули су се головима Никола Арсић у 22, Пера Миловановић у 26. и трећим поготком Арсић у 32. минуту. Тачку је ставио Стефан Кокотовић у 36. минуту утакмице.