Početna » „ПУТОВАЊЕ НА ИСТОК“ – ВЕЧЕ ПОСВЕЋЕНО КРАЉУ МИЛАНУ ОБРЕНОВИЋУ У МУЗЕЈУ ПАЛАНКА

„ПУТОВАЊЕ НА ИСТОК“ – ВЕЧЕ ПОСВЕЋЕНО КРАЉУ МИЛАНУ ОБРЕНОВИЋУ У МУЗЕЈУ ПАЛАНКА

Народни музеј у Смедеревској Паланци позива све љубитеље историје и културе да присуствују изузетној трибини под називом „Путовање на Исток“, која ће бити одржана у четвртак, 7. августа, са почетком у 19 часова.

Гости вечери биће признати стручњаци и аутори који су детаљно проучавали живот и дело краља Милана Обреновића – др Снежана Цветковић и Дејан Вукелић. Њихово вишегодишње истраживање резултирало је дубоким увидима у политичке, личне и културне аспекте владавине краља Милана, као и у његова путовања и однос према Истоку.

Посетиоци ће имати прилику да кроз разговор са ауторима „прошетају“ кроз лавиринте једног бурног времена, да открију мање познате чињенице о личности првог краља модерне Србије, као и да боље разумеју контекст у коме је настајала државност Србије у другој половини 19. века.

Ова културна манифестација је још један пример посвећености Музеја Паланка очувању националне историје и представљању вредне културне баштине широј јавности.

Улаз је слободан.

БОНУС ВИДЕО:

You may also like