Početna » СЈАЈАН ДЕРБИ И ТЕСАН ПОРАЗ КОШАРКАША МЛАДОСТИ СП У БЕОГРАДУ!

СЈАЈАН ДЕРБИ И ТЕСАН ПОРАЗ КОШАРКАША МЛАДОСТИ СП У БЕОГРАДУ!

Заустављена је серија победа кошаркаша Младости СП из Смедеревске Паланке, али је дуел две првопласиране екипе у Другој мушкој лиги Србије, потврдио да су Паланчани с правом у самом врху.

У дербију 19. кола вечерас на Црвеном Крсту у Београду: БКК Раднички- Младост СП 80:76 (23:18,29:19, 13:21, 15: 18)

Утакмица је имала два лица и наставило се неписано правило да Младост СП одигра много слабије први део од одличног другог полувремена.

Када се све сабере, дерби је практично је био решен већ након првог полувремена (52:37), јер Паланчани ипак нису могли да направе преокрет, иако су били врло близу…

Кључ у првом делу је био у лошој одбрани Паланчана, који су примили чак 52 поена. То се у дербију не прашта. „Красташи“ су зналачки кажњавали све пропусте у дефанзиви, а уз то их је ишао и шут са дистанце. Младост СП је на моменте показала да има потенцијал и квалитет, са великим одбрамбеним пропустима.

У трећој четвртини дербија друга слика. Препознатљиво буђење Паланчана, сјајна одбрана, сигурнији атаци и дошли су на -5, али домаћин одбија напад и одржава предност.

У последњем кварталу велика борба, две тренутно најбоље екипе у лиги. Близу стиже Младост СП, до -4, у последња два минута, али у кључним моментима промашују отворене шутеве, губе лопту или лоше граде скок…То је последица велике потрошње енергије да се стигне огромни заостатак.

Раднички је квалитетнији од осталих ривала Младости СП и није било преокрета, као на претходниим мечевима. Осцилације и лоше прво полувреме су пресудили (у другом делу примљено само 28 поена).Штета, видело се да Паланчани имају спрему и квалитет…

У Младости СП сјајан је био Младен Стојановић са 19 поена (6/4 за три, 5 ск, 5ас). Њему уз раме Драгослав Папић 22 поена, Сале Николић је дао 16, Никола Костић 5, Петар Шпаровић 4 и13 асистенција, Милош Петковић 6, Алекса Крсмановић и Алекса Марковић по 2 поена. У игри је био још Миња Тодоровић (3ск)

Код домаћих МВП Немања Протић са 17 поена и 6 асистенција.