Početna » ТРИ МЕДАЉЕ ЗА АТЛЕТИЧАРЕ ЕЛИТА НА ОТВОРЕНОМ ПРВЕНСТВУ БЕОГРАДА!

ТРИ МЕДАЉЕ ЗА АТЛЕТИЧАРЕ ЕЛИТА НА ОТВОРЕНОМ ПРВЕНСТВУ БЕОГРАДА!

Атлетичари Елита из Смедеревске Паланке имали су успешан наступу на Отвореном првенству Београда за старије пионире/ке, које је одржано на комплеску око атлетске дворане у главном граду.

Пулени тренера Ненада Милинковића су освојили три медаље( две сребрне и једну бронзану), уз још неколико добрих пласмана.

Најуспешнији такмичар је био Душан Тасић, који је заслужио сребрну медаљу за друго место у бацању кугле личним рекордом (13,92 м), као и бронзано одличје за треће место у бацању копља (31,27 м).

Друго место у бацању кугле заузела је Емилија Стојановић, која је до сребрне медаље стигла резултатом 10,17 метара, што је и њен лични рекорд.

Невена Пауновић је заузела пето место место у бацању копља (32,70 м), Александар Kостић је, уз лични рекорд (28,88 м) био пети у бацању копља.

Елитове бацациче кугле су биле расположене. Поред другопласиране Емилије Стојановић, Невена Пауновић заузела је четврто место (9.72 м), ,Миљана Спасић је била седма (8.96), Лана Тагић осма (8.90 м), Анастасија Милосављевић тринаеста (8.04 м), Леонора МИлосављевић четрнаеста (7.45 м), а Невена Петковић петнаеста (6.62 м).

Најмлађи атлетичари Елита, такође, добри. Петар Kостић (2011) у бацању копља остварио је даљину од 23.84 м, као и Лука Спасић (2011) са 22.04 м, док је Михајло Велић (2011) остварио лични рекорд (18.11 м) на свом првом такмичењу.

У штафети 4×300 м мешовито трчали су најмлађи Елитовци Ангелина Стојановић, Kристијан Максимовић, Невена Петковић и Стефан Мисчевиц и резултатом 3:37.01 заузели пето место