
Многобројним активностима, кроз учешће ученика од IV до VIII разреда, извршена је промоција здраве исхране.
Ученици IV разреда су са својом учитељицом Марином Тасић, кроз секцију „Вредне руке“, направили бонжиту и послужили своје другаре. Ученици V разреда су са наставницом Оливером Станимировић и Мирославом Станићем правили воћне салате.
Здраве смутије и воћне сокове правили су ученици VI разреда са својим наставницима – Тањом Јовановић, Сузаном Михајловић и Миланом Бирташевићем. Интегралне галете су правили ученици VII и VIII разреда са наставницама Зорицом Марковић и Зорицом Мршом.
Кроз видео-презентацију приказана је пирамида исхране и представљени су здрави оброци.
Октобар је месец правилне исхране и усмерен је превентивним активностима ка најмлађима. Дан здраве хране обележава се 16. октобра у 150 земаља.