Početna » (ВИДЕО) ИЗАБРАНИЦИ ЗДЕНКА МУФА ОСТВАРИЛИ ВАЖНУ ПОБЕДУ ПРОТИВ ЕКИПЕ ПОМОРАВЉА

(ВИДЕО) ИЗАБРАНИЦИ ЗДЕНКА МУФА ОСТВАРИЛИ ВАЖНУ ПОБЕДУ ПРОТИВ ЕКИПЕ ПОМОРАВЉА

од Паланка данас
0 Коментар

Изабраници тренера Зденка Муфа савладали су, у 18. колу, искусну и чврсту екипу Поморавља из Влашког Дола резултатом 2:1. Заслужен тријумф, који је могао бити и убедљивији, али се у овој ситуацији победи „у зубе не гледа“.

Морава је прво дошла до вођства, мада је утакмица могла отићи у скроз другом правцу да су гости искорисили „мртву“ шансу и из чисте позиције промашили оквир гола. Kазна их је стигла после само пар минута, тачније у 29. минуту, када је Стефан Радић мајсторски и рутински погодио гол из срца шеснаестерца.

То је био резултат првог дела, а у наставку квалитетни састав из Влашког Дола креће знатно офанзивније, па је било много простора за игру у транзицији и контре Мораве. Искусни Александар Максимовић је сјајно дистрибуирао лопте саиграчима, Велимир Поповић господарио у ваздушним дуелима, било је бар три чистих зицера, који нису искоришћении.

На срећу, погодак за 2:0 постиже, у 78. минуту, расни стрелац Паланчанин Велимир Поповићч, који се, као и Радић код првог поготка, одлично снашао у казненом простору Поморавља и матирао голмана Трифуновића.

Гости смањују на 2:1, након прекида и набачене лопте пред гол Мораве. Сударили су се сигурни чувар Мораве Антић и штопер Павловић, то користи луцидни Стојановић у 80. минуту.

До краја, поучени непријатним искуством са две претходне утакмице, играчи Зденка Муфа су привели меч крају знатно опрезније и концентрисаније и прославили победу са бројним навијачима.