четвртак, април 25, 2024
Početna » (ВИДЕО) КОШАРКАШИ МЛАДОСТИ ПОБЕДИЛИ ЕКИПУ БЕКА У ДРУГОМ КОЛУ ПЛЕЈ-АУТА

(ВИДЕО) КОШАРКАШИ МЛАДОСТИ ПОБЕДИЛИ ЕКИПУ БЕКА У ДРУГОМ КОЛУ ПЛЕЈ-АУТА

Пред добром попуњеним гледалиштем у хали ОШ Вук Kараџић, кошаркаши Младости СП су у Смедеревској Паланци победили екипу Бека из Београда резултатом 86:74 ( 19:16, 23:25, 23:14, 21:19).

Био је то меч 2. кола плеј-аута Друге мушке лиге Србије и други тријумф Паланчана, укупно пети, када се рачуна комплетан учинак и пренесени бодови.

Разлика у квалитету је биле евидентна, па је Младост СП рутински добила утакмицу, иако није блистала. Довољно је било изабраницима тренера Ивана Стефановића пет-шест минута „озбиљне“ кошарке да стекну двоцифрену предност и 20 поена разлике.

После растрзаног првог полувремена, у коме је полетна и мотивисана екипа Бека, предвођена Вуком Боровичанином, показала више жеље и мотива и захваљујућу великом броја офанзивних сококова била у егалу.

Паланчани су и поред свих слабости водили на полувремену (42:41), а онда су додали гас, пре свега у одбрани, анулирали офанзивне скокове ривала и миц по миц стигли до недостижне предности.

Поново је доминирао центарски тандем Лазар Станковић- Александар Николић, са дабл-дабл учинком!

Очигледно је да кошаркаши Младости СП и даље жале за плеј-офом, где им је објективно и место и да одрађују посао. Ипак, после паузе због Kупа Радивоја Kораћа, следи врло важна утакмица са Житко Баскетом, која може обезбедити опстанак у случају победе.

МЛАДОСТ СП: Шпаровић 4 (9 ас), Николић 13 (10 ск), Недељковић 13 (6/3 за три, 4 ск), Стојановић 11 (5 ск), Стевановић, Kојић 11 (3 ск), Тешић, Станковић 16 (7/5 за два, 11 ск), Тодоровић 8 (4/2 за три), Димитријевић, Миленковић 2, Сретеновић 8 (2 ас),

БЕKО: Михаиловић 7, Боровичанин 30 /19/12 шут из игре, 6 ск), Kитановић 1, Станковић 8, Тонић 3 (6 ск), Сојић 9, Зорић 7, Андрић 1, Kаралић 4, Ристић 4.