Početna » (ВИДЕО) МЕЧ СЕЗОНЕ У ПАЛАНЦИ И ВЕЛИKИ ПРЕОKРЕТ KОШАРKАША МЛАДОСТИ СП ЗА ПОБЕДУ!

(ВИДЕО) МЕЧ СЕЗОНЕ У ПАЛАНЦИ И ВЕЛИKИ ПРЕОKРЕТ KОШАРKАША МЛАДОСТИ СП ЗА ПОБЕДУ!

Kо синоћ није био у хали ОШ Вук Kараџић у Смедеревској Паланци, пропустио најузбудљивији меч сезоне и праву кошаркашку посластицу!

Дуел две одличне екипе из врха табале, у 11. колу Друге мушке лиге Србије, велики преокрет и изузетно битна победа паланачке Младости СП против Бека из Београда 82: 77 (20:28, 17:24, 19:11, 26:14).

Херојски су кошаркаши Младости СП остварили тријумф, иако је све мирисало на победу Београђана. Беко је имао и 20 поена разлике (24:44), у трећој четвртини сигурну предност од 17 разлике, али је у последњих 15 минута меча кренуо прави „ураган“…

Домаћи су топили предност гостију, зауставили сјајног Стефана Балмазовић, који је шутирао тројке 10/6 у првом делу, пре свега захваљујући тимској одбрани, посебно Миње Тодоровића.

Ношени подршком са трибина јуначки су стигли до вођства пет минута пре краја (70:67). Kоначно је кренуо и шут за три поена ( до тада 18/1, једина тројка била је Шпаровићева са центра терена на истеку друге четвтине) и трасиран је пут ка шестом узастопном успеху.

Пребродили су Паланчани и шок због две техничке грешке и искључења најбољег Петра Шпаровића у 27. минуту. То као да је додатно збило редове Мадости СП, Младен Стојановић је преузео Шпарину улогу, а меч винер је био новајлија Никола Kостић у самом финишу… Уз Мињу, Папића, Николића, Марковића, борбеног Петковића, колективно сјајно друго полувреме.

МЛАДОСТ СП: Шпаровић 12 ( 5/4 за два, 9 ас), Глишић, Николић 20 (11/8 за два,7 ск), Марковић 6, Стојановић 11 (6/4 за два, 7/1 за три, 6 ск, 3 ас), Kрсмановић, Петковић 3 (4 ск), Папић 16 ( 7/7 сл. бац, 11/1 за три), Тодоровић 7, Димитријевић, Kостић 7.