Početna » (ВИДЕО) ПОБЕДА KОШАРKАША МЛАДОСТИ СП: ТРОЈKА МЛАДЕНА СТОЈАНОВИЋА СЕKУНД ПРЕ KРАЈА ЗА ТРИЈУМФ У ДЕРБИЈУ!

То само кошарка може…. Ако смо пре седам дана писали о најузбудљивијем мечу сезоне у Смедеревској Паланци и преокрету Младости СП против Бека, сада смо видели степеник више и у квалитету и узбуђењу….

Паланчани су победили у дербију 13. кола Друге мушке лиге Борац из Земун са 82:81 ( 16:23, 21:22, 20:20,25:16) и на деоби су другом места на табели!

Меч винер био је сјајни бек Младен Стојановић, који је 1,1 секунд пре краја дербија погодио тројку за еуфорију на попуњеним трибинама хале ОШ Вук Kараџић и за осми узастопни тријумф Младости СП! Последњи напад Земунаца није реализовао искусни Нино Челебић….

Занимљиво да је то било прво и једино вођство на утакмици Младости СП. Борац је све време водио и био знатно бољи у првом полувремену. Наставак, а посено четвти квартал у знаку домаћих.

Земунци су отворили дерби како им је одговарало. Били су прецизнији, чвршћи, надскакали су домаћине,имали и 12 поена предности…. Уз то, кључни играч Петар Шпаровић је имао четири личне грешке, судијски критеријум није био исти за оба ривала.

Ипак, у наставку тим Ивана Стефановића почиње знатно сигурније, стрпљиво и дефанзивно и шутерски много боље. Стигли су Паланчани на само поен заостатка (48:49), али Борац је одбио налет.

Гости су имали поново 12 разлике четири минута пре краја и онда фуриозни домаћин, Мици по миц стиже до једног поседа заостатка.

Последњи минут за инфаркт. Тројка Миње Тодоровића за минус 4, па феноменални Сале Николић продором погађа за 79:81. До тада сигурни,млади Омер Дердемез, 24 секунде пре краја промашује оба слободна бацања.

Следи тренутак одлуке и тројка Млађе Стојановића за ерупцију одушевљења! Награђен је бек Младости СП за изузетну партију. Уз Салета Николића (дабл- дабл и индекс 42) најзаслужнији је за велику победу. Али тимски су Паланчани преокреwнули најбољи нападачки тим лиге….

МЛАДОСТ СП: Шпаровић 2 (6 ас), Николић 31 (13/11 за два, 14 ск), Марковић 3 (4 ск), Стојановић 18 (4/4 за два, 7/3 за три, 4 ас), Глишић, Тешић, Kрсмановић 2, Петковић 5 (3 ас), Папић 8, Тодоровић 6 (4/2 за три), Димитријевић, Kостић 7.

У екипи Борца најефикаснији су били Милош Николић са 16 и Нино Челебић и Никола Јефтић са по 13 поена.