Чланови Владе усвојили су данас Закључак о сагласности да Министарство здравља предузме све мере из своје надлежности ради запошљавања 100 најбољих дипломаца медицинских факултета и 200 дипломаца средњих медицинских школа у здравственим установама у Србији, у складу са кадровским плановима здравствених установа и финансијским планом Републичког фонда за здравствено осигурање.
Ова мера се доноси ради даљег подстицања позитивне селекције кадрова у здравственом систему и омогућиће младим лекарима, здравственим техничарима и медицинским сестрама да раде и усавршавају се у својој земљи, чиме се чини крупан корак ка спречавању одласка младих из Србије, што доприноси даљем развоју српске медицине, наводи се у саопштењу Владе, преноси Танјуг.
Како се наводи на основу званичних података Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић – Батут”, у Србији се број здравствених радника смањује из године у годину, а претпоставља се да је разлог томе што велики број њих напушта земљу због рада у иностранству.