Početna » ЗЛАТА ВРЕДНА ПОБЕДА КОШАРКАША ПАЛАНАЧКЕ МЛАДОСТИ СП У СУРДУЛИЦИ!

ЗЛАТА ВРЕДНА ПОБЕДА КОШАРКАША ПАЛАНАЧКЕ МЛАДОСТИ СП У СУРДУЛИЦИ!

Изузетно битна победа кошаркаша Младости СП из Смедеревске Паланке на захтевном гостовању у Сурдулици! Нови преокрет и тријумф злата вредан у борби за место које води у КЛС!

У 24. колу Друге мушке лиге Србије: Радник- Младост СП 76: 83 (21:13,18:17, 28:27,9:26). Паланчани су задржали друго место на табели са 18 победа и 6 пораза.

Меч у Сурдулици био врло нервозан, уз већ познати резултатски ролеркостер на утакмицама Младости СП. Опет су ривалу дали „форе“ у првом полувремену (39:30), средином треће четвртине стигли до егала, па губили десет разлике на крају трећег периода (67:57).

Ход по ивици је трајао нешто више од 30 минута, а онда сјајан финиш тима тренера Ивана Стефановића. Паланчани стижу предност расположених домаћих пет минута пре краја (71:71), па прелазе у благо вођство.

Ушло се изједначено у последња два минута. Сјајни „меч-винер“ Драгослав Папић тројком доноси капиталну предност гостима (75:78).

Затим, велика нервоза са обе стране, протести због одлука судија…Кулминација две техничке клупи и тренеру Радника. Драгослав Папић даје четири слободна бацања за велику радост Паланчана!

Видело се колико је повратак центра Салета Николића стабилизовао Младост СП. Дабл-дабл учинак 26 поена, 15 скокова! Индекс:38

Поменути Папић је дао 22 поена, од којих последњих 7 за Младост СП. Одличне роле одрадили су Алекса Крсмановић 10 поена и 7 скокова, Младен Стојановић 10 поена и 6 асистенција и Милош Петковић 10 поена и 6 скокова.

Петар Шпаровић је имао 3 поена, 7 асистенција и 6 скокова, а Миња Тодоровић 2 поена и 1 асистенцију.