Početna » ЗЛАТО И СРЕБРО ЗА АТЛЕТИЧАРА ЕЛИТА ЛУКУ СПАСИЋА И БРОНЗА ЗА СТЕФАНА МИШЧЕВИЋА НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ!

Сјајан резултат и велики успех остварио је Лука Спасић, атлетичар Елита из Смедеревске Паланке, на Првенству Србије за старије пионире (У14) у Краљеву.

Ученик тренера Ненада Милинковић је бриљирао у бацачким дисциплинама и освојио две медаље, златну и сребрну.

Талентовани ас је постао првак Србије у бацању диска, заслуживши златну медаљу. Победнички хитац је износио 34,66 метара, скоро десет метара дуже од другопласираног.

Изузетан је био Лука Спасић и у бацању вортекса. Освојио је сребрну медаљу за друго место. Бацио је вортекс до 70,20 метара,што је рекорд на територији АС Централне Србије.

Трећу медаљу за Елит освојио је Стефан Мишчевић, који је био бронзани за треће место у бацању диска (26,30 м)

Иначе, поред Луке Спасића и Стефана Мишчевића, на државном првенству наступила је „Елитовка“ Нађа Фејзуловић. Била је врло добра пета у бацању кугле и седма у бацању диска.

Атлетски клуб Елит је пети на исти освајача медља на овом Првенству Србије.