Јовановић је, на завршној конференцији пројекта Е-здравље, истакла да су евиденција у самој здравственој заштити приликом пружања здравствених услуга и анализа података који се прикупљају у „Батуту“ били неки од циљева самог пројекта.
– Циљ је био и унапређење капацитета наших кадрова који су високообразовани, који су тежили неким новим знањима – рекла је она.
Е-здравље је трогодишњи пројекат који спроводи Влада Србије уз финансијску подршку Америчке агенције за међународни развој (USAID), а с циљем дигитализације здравственог система у нашој земљи. Задатак пројекта јесте обезбеђивање и унапређење квалитативних података, повећање њихове јавне доступност и унапређење управљања тим подацима у циљу боље здравствене заштите.
Вршилац дужности директорке Института за јавно здравље „Др Милан Јовановић Батут” додаје да овакви процеси трансформације врло често трају и дуже од три године.
– Процес захтева континуитет. Институције система уз помоћ Министарства здравља, Владе Србије су ту да све ове резултате наставе да примењује и у наредном периоду. Сматрамо да је континуитет предуслов трајања једне боље здравствене евиденције – казала је Верица Јовановић. Државна секретарка у Министарству здравља Ивана Сташевић Карличић честитала је присутнима на успешно спроведеном пројекту.