Početna » Ево како се крећу цене издавања мањих станова по Србији – студенти већ знају где је најјефтиније

Ево како се крећу цене издавања мањих станова по Србији – студенти већ знају где је најјефтиније

Истраживање цена мањих станова по Србији помаже студентима да пронађу најповољнији смештај. Откријте које локације нуде најбоље опције и како дељење трошкова може олакшати живот током студија.

Тржиште изнајмљивања станова у Србији нуди разне опције за студенте, али је важно пажљиво истражити све могућности како би се нашло најбоље решење у складу са буџетом и потребама.

У последњих неколико година, тржиште некретнина у Србији је доживело значајне промене, а ценовник се мења из месеца у месец. Цене станова су варирале у зависности од локације, типа стана и опремљености, што може представљати изазов за студенте који се селе у градове ради образовања. Скоро сваког септембра дешава се иста ствар – навала студената је велика, а то власници станова користе, па повећају скоро преко ноћи цену издавања своје некретнине.



Гарсоњере и станови са мањом квадратуром студетнима представљају најприкладнији избор. Такви станови нуде основну удобност по приступачним ценама и могу бити идеални за једну особу или двоје студената који деле простор.

Цене станова у универзитетским центрима

Цене гарсоњера у Београду, Новом Саду и Нишу су релативно приступачне и варирају у зависности од локације и опремљености.

Изнајмљивање станова у Београду

Београд, као главни и највећи град у Србији, нуди широк спектар опција за изнајмљивање, а цене ренте зависе од локације и квалитета стана.

Станови у центру Београда су стандардно скупљи, па се цена изнајмљивања гарсоњере креће се од 350 до 500 евра месечно, док су једнособни станови или мањи апартмани у центру српске престонице често између 500 и 800 евра месечно.

Што се тиче Новог Београда и Вождовца, у овим деловима града, који су популарни међу студентима, цене гарсоњерасе крећу од 250 до 400 евра месечно. Већи станови могу бити од 400 до 600 евра месечно.

На подручју леве обале Дунава, у Крњачи и Борчи постоје нешто повољније опције, са ценама гарсоњера од 200 до 300 евра месечно, док се нешто већи станови издају по пристојној цени од 400 до 500 евра, са могућношћу да се тај износ подели на неколико делова, уколико постоји више соба за спавање и боравак.

Такође, Карабурма и Миријево су део града где се цене најма за мање станове од 300 евра па на горе.

Погледајте гарсоњере у Београду овде

Изнајмљивање станова у Новом Саду

Нови Сад је познат по Универзитету у Новом Саду и има разноврсне опције за изнајмљивање.

Цене изнајмљивања гарсоњера у центру Новог Сада се крећу од 250 до 400 евра месечно, док већи станови на месечном нивоу коштају између 400 и 600 евра месечно.

Насеља попут Ветерника и Југовићева су повољнији делови српске Атине, па је живот студентима тамо нешто и финансијски олакшан. Гарсоњере у тим деловима се крећу од 200 до 300 евра, док је за веће станове неопходно издвојити од 350 до 500 евра.

Изнајмљивање станова у Нишу

Ниш је познат по својој приступачности и нуди повољне опције за изнајмљивање.

Гарсоњере у центру Ниша могу се изнајмити за око 150 до 250 евра месечно, док су већи станови од 250 до 400 евра месечно.

У приградским насељима цене су још ниже, са гарсоњерама од 100 до 200 евра месечно и већим становима од 200 до 350 евра месечно.

Како студенти могу уштедети на изнајмљивању?

Уобичајена пракса дељења станова са другим студентима свакако уштеди и до неколико стотина евра месечно. Та опција омогућава студентима да поделе трошкове најма, комуналија и других издатака.

У великим универзитетским центрима, као што су Београд и Нови Сад, ово је популарна и економична опција. Поред живота у изнајмљеном стану, студентски домови су најповољнија опција, посебно у близини универзитетских комплекса.

Цена боравка у студентском дому обично је између 100 и 200 евра месечно, што укључује основне комуналије и оброк. Није за свакога, али је свакако одличан избор за студенте који немају могућност скупљег живота у рентираним становима. Такође, једна од повољнијих опција јесте колективни смештај, где неколико студента дели пространу и велику кућу. Ова опција може понудити друштвену интеракцију и флексибилност у погледу подела трошкова, а и представља поприлично економски исплативу опцију младим људима у универзитетским градовима.

Док су гарсоњере и дељење станова најчешћи избори младих људи, студентски домови и колективни смештај пружају додатне повластице и приступачност, о чему би требало и размислити. Планирање унапред и истраживање тржишта некретнина такође може да помогне студентима да пронађу најповољнији и најудобнији смештај током студија.

Еспресо



You may also like

Портал Паланка данас је први регистровани веб портал ове врсте у нашем граду. Настао је почетком 2014 године као потреба за праћењем вести на један нов и савремен начин….

Последнје вести

@2024 – Сва права задржана – Паланка данас. Дизајн и израда сајта:  Konncept