Насупрот томе, жене се умарају од куповине тек након око два сата, углавном када не пронађу оно што траже или артикал који су имале на уму, пише британски „Телеграф“.
Истраживање спроведено међу 2.000 Британаца показало је да чак осам од десет мушкараца сматра да је куповина гардеробе са партнерком досадна, док 45 одсто мушкараца избегава шопинг у пару кад год је могуће.
„Шопинг се генерално сматра женским хобијем, док мушкарци једноставно морају да трпе. Резултати овог истраживања то и потврђују, јер мушкарци губе интересовање за куповину чим стигну у радњу,“ каже Енди Олдхам, генерални директор британске компаније за повраћај новца која је спровела истраживање.
Најчешћи разлози због којих мушкарци одустају од шопинга су дуго чекање да партнерка донесе одлуку, глад или жеђ.
Гужва у продавницама и пропуштање телевизијске емисије или спортског догађаја додатно доприносе њиховој незаинтересованости.
Око 48 одсто мушкараца у оваквим ситуацијама одлута у други део продавнице, док се трећина премешта у потпуно другу радњу. Један од тројице мушкараца седи испред продавнице чекајући партнерку, а сваки пети признаје да време проводи загледајући друге жене.
Скоро половина мушкараца који губе стрпљење током куповине на крају се посвађа са партнерком због лошег расположења.
Истраживање је такође показало да би 58 одсто мушкараца бар покушало да изгледа као да ужива у шопингу ако би знали да их на крају чека нека награда.