Од 1. фебруара, односно од данас пошто је први радни дан у недељи, ни они више не раде. То практично значи да се сада струја може платити електронски или преко шалтера поште и банака у Србији.
Александар Бјеличић, извршни директор ЕПС рекао је за РТС да су шалтери отворени за друге услуге.
– Овде се сада могу добити информације о рачуну, о уговору, могу се поднети приговори, рекламације и добити информације о дугу. Број корисника који су плаћали на шалтеру је стално опадао, па је тако за три месеца у Београду само њих 1,8 одсто у односу на укупан број рачуна овако плаћало струју. У другим градовима тај проценат је још и мањи.
Директорка Дирекције за јавно снабдевање у ЕПС-у Јадранка Ристић тада је за РТС рекла да потрошачи преко апликације и портала „Увид у рачун“ могу брзо и лако да преузму и плате свој рачун за потрошену струју и да већ 87 одсто потрошача измирује своје обавезе преко овог портала, пословних банака, поште или других платних институција.
Приде је напоменула да додатни попуст од 50 динара добијају сви који се одлуче да им рачун стиже у електронском облику, на мејл адресу и подсетила да сви потрошачи који рачуне плаћају на време остварују попуст од пет одсто а таквих је 65 одсто.
– Од 1. фебруара престају да раде све благајне у пословницама ЕПС-а, али ће грађани на шалтерима моћи да добију све информације о рачунима, уговорима и да подносе рекламације – рекла је она.
Радно време шалтера није промењено, па ће они и убудуће радити од понедељка до петка од 7 до 15 часова.
Сви радници који су радили на наплати струје на шалтерима су пребачени на друга одговарајућа радна места и неће бити отпуштања у ЕПС, пише Курир.
Из ЕПС наводе и да је број корисника који користе апликацију увид у рачун око 720.000. Овде се добијају информације о рачуну, може се платити рачун, али и видети све уплате и потрошња у протекле три године.