„ВИТИНИ ДАНИ“ У ВЕЛИКОЈ ПЛАНИ: СВЕЧАНО ОТВОРЕН ШЕСТИ ФЕСТИВАЛ ДРАМСКОГ АМАТЕРИЗМА

Link kopiran u privremenu memoriju!

У Великој Плани је свечано отворен Шести фестивал драмског аматеризма „Витомир Вита Стефановић“, у организацији Центра за културу Масука. Част да отвори овогодишње „Витине дане“ припала је представи „1:11“, у режији Наташе Радоњић, која је својом снажном поруком и упечатљивом изведбом одушевила публику.

Фестивал „Витини дани“ традиционално се одржава у част Витомира Вите Стефановића, истакнутог уметника и суграђанина који је оставио неизбрисив траг у позоришном животу овог града. Као сликар, глумац, редитељ и педагог, Вита Стефановић поставио је темеље позоришног стваралаштва у Великој Плани, режирајући чак 88 представа и радећи са бројним генерацијама младих талената. Посебно је остао упамћен по раду у школама, где је, као наставник, препознавао и неговао љубав према позоришту, учећи младе да је сцена место где мисли и емоције добијају свој прави израз.

Представа „1:11“, рађена по тексту Реџиналд Роуз, донела је публици снажну драмску причу о суђењу које одлучује о судбини једног младића. Интензивна атмосфера, изузетна глумачка игра и актуелна тема учинили су да гледаоци са великом пажњом прате сваки тренутак, наградивши ансамбл дугим аплаузом.

Фестивал се наставља већ сутра, када ће се публици представити Културни центар Пећинци са представом „Неспоразум“, у режији Слободана Станковића. Почетак представе заказан је за 20.30 часова.

„Витини дани“ и ове године потврђују значај позоришног аматеризма, негујући сећање на великог уметника и истовремено пружајући простор новим генерацијама да покажу свој таленат и љубав према сцени.

БОНУС ВИДЕО:

Tagovi