Ипак, до 1. фебруара следеће године радиће пет благајни и то у местима где су остварени и највећи промети и највећи број трансакција. Тако ће наредна три месеца рачуни за струју моћи да се плате у неколико градова: Београду, Новом Саду, Нишу, Крагујевцу и Краљеву, а у сваком од њих радиће само једна благајна.
Одлука о престанку рада благајни ЕПС-а донета је пошто све мање грађана рачуне за струју плаћа на благајнама електродистрибуција. Подаци говоре да је проценат корисника који рачуне плаћају на благајнама електродистибуција око 13 одсто, а да остатак, односно 87 одсто потрошача, рачуне за електричну енергију плаћа преко портала „Увид у рачун”, пословних банака и Поште Србије.
Наредна три месеца рачуни за струју моћи ће да се плате у неколико градова: Београду, Новом Саду, Нишу, Крагујевцу и Краљеву
Уз то, разлог за престанак рада шалтера за плаћање рачуна од 1. новембра је у томе да се укине рад с новцем, али и због унапређења пословања, дигитализације и смањења трошкова. Ипак, грађани ће, као и до сада, на шалтерима моћи да добију информације о рачуну, поднесу приговоре о рекламацији и добију друге информације.
Потрошачи рачуне за електричну енергију могу да плате, као и све друге своје рачуне, на шалтерима пошта, банака и осталих платних институција. Банка Поштанска штедионица понудила је провизију од 30 динара грађанима који плаћају ЕПС-ове рачуне на њиховим шалтерима, за износе до 6.000 динара.