Početna » КУПИО МЕСО, ПА ОСЕТИО ДА СМРДИ Вратио га да рекламира па се згрануо када је видео шта је месар урадио

КУПИО МЕСО, ПА ОСЕТИО ДА СМРДИ Вратио га да рекламира па се згрануо када је видео шта је месар урадио

Један купац у маркету је умало купио, како тврди, покварено месо.

Прича да редовно иде у тај ланац продавница у свом крају, а да нешто није у реду са месом, приметио је одмах.

– Купио сам пилећи филе на месари, док сам ишао ка каси осетио сам јак мирис и схватио сам да је у питању месо које сам купио. Отишао сам код месара, саопштио му да месо није у реду и.. – прича овај Београђанин, који открива шокантан потез месара.



– Узео је то месо, отворио папир и вратио филе у фрижидер!

Када га је питао зашто то ради, месар му је ноншалантно одговорио: „Па ти нећеш да купиш?!“.

– Мало је рећи да сам остао у шоку – прича овај Београђанин.

Како да препознате покварено месо?

Уколико купујете запаковано месо, увек проверите датум на декларацији – када је паковано и до када је рок коришћења. Наравно, декларација не сме бити лепљена више пута.

Многи кажу да је најбољи тест да проверите да ли је месо „које је у року“ здраво – његова боја.

Иако већина људи мисли да квалитетно месо има јаркоцрвену боју, то није његова природна боја, већ је резултат излагања светлости и ваздуху пише агромедиа.

Каква заправо боја треба да буде?

Ако купујете вакумирано млевено месо, његова боја би требало да буде љубичасто-црвенкаста. Месо тамније боје говори да је реч о старијој животињи. Али, то не значи да је месо покварено. Уопштено, црвена боја се повезује с тим да је месо старије.

У савршеним условима, свињетина треба да има розе-сивкасту боју. Месо никако не сме бити лепљиво.

Код прегледа пилетине обратите пажњу на делове око костију. Ти делови не смеју бити тамнији, а прсна кост би требало да буде еластична.

Месо перади креће се од плавичасто-беле до жућкасте боје. Свежу пилетину најбоље ћете препознати по светлијој боји и неутралном мирису.

Јунетина је пак природно црвенкаста, а по текстури чврста. Овај тип меса требало би да буде прошаран танким, а не широким жилицама. Жуте масне жиле упућују на то да је животиња била старија.

Приметите ли на јунетини сивкасте или црне делове – не купујте месо. Ово правило треба поштовати без обзира да ли купујете говеђе стекове, веће комаде меса или неки други посебни део говедине. Код млевеног меса је могућност преваре највећа. Из тог разлога најбоље је тражити да месар самеље месо пред вама.

Код јагњетине месо би требало да буде светлоружичасте боје, а по текстури чврсто као и јунетина. Требало би да се руководите и стандардним мирисом јагњетине. Ако је јагње било замрзавано, тада је мирис смањен или не постоји пише агромедиа.

Агромедиа



You may also like

Портал Паланка данас је први регистровани веб портал ове врсте у нашем граду. Настао је почетком 2014 године као потреба за праћењем вести на један нов и савремен начин….

Последнје вести

@2024 – Сва права задржана – Паланка данас. Дизајн и израда сајта:  Konncept