Одиграј своју улогу, дај крв: Акција добровољног давања крви 21. маја у Смедеревској Паланци

Link kopiran u privremenu memoriju!

Црвени крст Смедеревска Паланка, у сарадњи са Институтом за трансфузију крви Србије, организује акцију добровољног давања крви у четвртак, 21. маја 2026. године. Акција ће бити реализована у сали Месне заједнице Доњи град, у периоду од 9 до 14 часова.

Циљ ове активности је обезбеђивање стабилних резерви неопходних за рад здравствених установа. С обзиром на то да се систем свакодневно суочава са изазовом одржавања залиха, акценат се ставља на важност редовног давања крви.

Организатори позивају све здраве и пунолетне суграђане, старости до 65 година, да се одазову у што већем броју. Континуирани допринос давалаца кључан је како би сви болесни и повређени којима је трансфузија неопходна за лечење и опоравак, на време и адекватно били збринути.

Tagovi