Početna » ОДЛИЧАН РЕЗУЛТАТ ПАЛАНАЧКИХ СТРЕЛАЦА НА ОКРУЖНОМ ШКОЛСКОМ ТАКМИЧЕЊУ У СМЕДЕРЕВУ

ОДЛИЧАН РЕЗУЛТАТ ПАЛАНАЧКИХ СТРЕЛАЦА НА ОКРУЖНОМ ШКОЛСКОМ ТАКМИЧЕЊУ У СМЕДЕРЕВУ

Из Смедерева на Окружно школско такмичење у стрељаштву пласирао се Андрија Живковић из Основне школе „Др Јован Цвијић“, а екипно пионири ОШ „Димитрије Давидовић“, јуниори Техничке школе и јуниорке Гимназије.

У категорији пионирки за пласман на државно првенство изборила се Софија Станојевић из ОШ „Станоје Главаш“ из Глибовца, пионирке ОШ „Олга Милошевић“, јуниор Марко Стојковић из МЕШ „Гоша“ и јуниорка Анђела Стевановић из СШ „Жикица Дамњановић“, сви из Смедеревске Паланке. Републичко школско првенство биће одржано у Смедереву 23. новембра.

После прошлонедељног Градског школског такмичења серијском ваздушном пушком, јуче је на ваздушном стрелишту у Спортској хали Смедерево, у организацији Савеза за школски спорт и олимпијско васпитање у Смедереву и Стрељачке дружине Смедерево, одржано и Окружно такмичење, које је било квалификационо за Републичко школско првенство, које ће бити одржано на истом месту 23. новембра. По пропозицијама Савеза за школски спорт Србије основци су пуцали по 20, а средњошколсци 30 дијабола.

Пионири Основне школе „Димитрије Давидовић“ победили су екипно са 502 круга. У екипи су били Павле Пејов, Лазар Младеновић и Ђорђе Тирнанић. Пејов је победио и појединачно са одличних 179 кругова, а Младеновић је освојио бронзану медаљу са 171 кругом. Тирнанић је био шести са 152 круга. Сребрну медаљу освојио је прошлонедељни победник градског такмичења Андрија Живковић из ОШ „Др Јован Цвијић“ са 174 круга, који се такође пласирао на републичко школско првенство, с обзиром да је Пејов, победник окружног, пласман остварио кроз екипу. Са укупним резултатом од 455 кругова друго место је заузела екипа ОШ „Станоје Главаш“ из Глибовца (Новак Станојевић 168, Алекса Ђурковић 148 и Вук Урошевић 139 кругова).Kао најбоља екипа пионирки пласман на републичко првенство је обезбедила ОШ „Олга Милошевић“ из Смедеревске Паланке са сјајних 516 кругова. У категорији пионирки победила је Софија Станојевић из Глибовца са одличних 183 круга, што је био и резултат дана, који ју је и одвео као победницу Окружног такмичења даље на Републичко првенство. Друго и треће место освојиле су ученице „Олге Милошевић“. Сребрна медаља припала је Срни Аранђеловић са погођених 180 кругова, а бронзана Емилији Маринковић са 177 кругова. Пионирке школе „Бранислав Нушић“ биле су друге са 439 кругова. У екипи су биле Емилија Мартиновић 177, Јана Богосављевић 161 и Вера Дошлић са 106 кругова.

Јуниори Техничке школе су се пласирали на републичко првенство са укупним резултатом од 752 круга. Прво и треће место појединачно освојили су ученици ове школе. Златну медаљу Никола Ристић са 260 кругова, а бронзану Лазар Поповић са 255. Сребрну медаљу је освојио Марко Стојковић из МЕШ „Гоша“ из Смедеревске Паланке са 260 кругова, као и Ристић, али са слабијом последњом серијом. С обзиром да је Ристић већ члан екипе, појединачно се пласирао управо други Стојковић. Са Ристићем и Поповићем у екипи је био још и Лука Миливојевић 237, пети појединачно.

Јуниорке смедеревске Гимназије представљаће нас на Републичком школском првенству. У екипи која је имала укупно 769 кругова најбољи резултат појединачно остварила је Наталија Јовановић са 264 круга, а други најбољи Сара Ђурић 261 кругом. Бронзану медаљу и право наступа на Републичком првенству освојила је Анђела Стевановић из Средње школе „Жикица Дамњановић“ из Смедеревске Паланке са 260 кругова. Трећа чланица смедеревске екипе Сара Војиновић је била четврта са 244 круга.