недеља, април 28, 2024
Početna » ПОДУНАВСКА ОКРУЖНА ЛИГА: ДЕБАКЛ ЈАСЕНИЦЕ У ДЕРБИЈУ СЕЗОНЕ

ПОДУНАВСКА ОКРУЖНА ЛИГА: ДЕБАКЛ ЈАСЕНИЦЕ У ДЕРБИЈУ СЕЗОНЕ

У сјајном амбијенту на Градском стадиону у Смедеревској Паланци, који је подсетио на златне дане паланачког фудбала, пред пуним трибинима, одигран је дерби сезоне у Подунавској окружној лиги.

Ипак, игра и комплетан учинак фудбалера Јасенице 2017, никако није подсетио на те славне дане овог спорта. Гости из Радинца су сасвим заслужено остварили убедљиву победу, потврдили да су бољи тим и стекли, вероватно, недостижних седам бодова на челу табеле.

У 18. колу Подунавске окружне лиге: Јасеница 2017- Млади радник 2:5 (1:4).

Дерби је, практично, решен већ у 15. минуту, када су гости већ водили са 3:0, сјајно отворили меч и искористили смушеност у игри домаћих.

Успели су Паланчани да се колико-толико резултатски врате у утакмици, поготком Марка Петронијевића, након корнера. Ипак, Јасеници је недостајало права игра у манверу, више борбе и залагања, као и сигурност у дефанзивној линији.

Млади радник одлази до полувремена поново на плус три и то са беле тачке, јер је несигурни судија Стојковић, можда и престрого досудио пенал.

У наставку рутинирање Радинчана и убедљив тријумф за славље са својим навијачима. Тренутно су боља екипа од Јасенице и већ могу да размишљају о Подунавско-шумадијској зони.

ГРАЂАНИ СРБИЈЕ ПОНОВО НА МЕТИ ПРЕВАРАНАТА: Ако добијете овакву СМС поруку, не отварајте

Вреди истаћи изврсно издање четвороструког стрелца Милан Миловановића и неухватљивог Ненада Милентијевића.

Паланчани нису ушли у дерби како треба, ни тактички, ни мотивационо, били су нервозни и недоречени и у таквим околностима, против надахнутог и силно мотивисаног противника, није било реално очекивати нешто више.

Када од директних конкурената изгубите убедљиво три пута (од тога два пута на домаћем терену), јако је тешко ући у виши ранг…

Стрелци: 0:1 Миловановић (5) 0:2 Миловановић (7) 0:3 Филиповић (15) 1:3 Петронијевић (20) 1:4 Миловановић (24-пенал) 1:5 Миловановић (63) 2:5 Ђорђевић (68)