Početna » ПОДУНАВСKА ОKРУЖНА ЛИГА: ПОРАЗ ЈАСЕНИЦЕ У ДЕРБИЈУ ЈЕСЕНИ!

ПОДУНАВСKА ОKРУЖНА ЛИГА: ПОРАЗ ЈАСЕНИЦЕ У ДЕРБИЈУ ЈЕСЕНИ!

Дерби јесени и најважнија утакмица полусезоне Подунавске окружне лиге, како су је означили у Јасеници 2017, завршила се убедљивим поразом Паланчана од веома квалитетне и организоване екипе из Раље. Резултат је гласио 4:2 у корист Борца.

У сјајном амбијенту, пред пуним трибинама Градског стадиона, који је подсетио на стара добра времена, све је одлично почело по домаћи тим. Отворен меч иницијатвом и контролом игре и водећи гол у правом тренутку. Шут са дистанце Матеје Тодоровића, врло лоша интервенција голмана Борца Добрића, а на одбијену лопту натрчава Предраг Петровић и тресе мрежу.

Дерби је завршен кладионичарски речено „из кеца у двојку“, а кључни моменат је била пропуштена идеална прилика Јасенице за други погодак. Сјајно проигравање Димитрија Павића за Предрага Петровић, који упошљава капитена Александра Ђорђевића, али његов ударац брани чувар мреже Борца.

Од тог тренутка прави „блицкриг“ гостију из Раље и на терену је постојао само један тим. За три минута постижу два гола (Савић у 64 и Петрић у 67. минуту) за потпуни преокрет и доминрају на терену, користе смушеност, грешке и тотални пад Паланчана.

Стижу до заслужених и недостижних 1:4. Још два поготка дали су Савић у 75. и Јовић у 82. минуту. У последњем минуту, након прекршаја над Павићем, досуђен је пенал за Јасеницу, који реализује Ђорђевић.

Победио је бољи ривал, који је зналачки казнио све пропусте у игри Јасенице и екипу тренера Ненада Ђерића знатно удаљио од борбе за прво место…