ПУ „Чика Јова Змај“ учествовала је на Националном конгресу који је организовао Савез удружења медицинских сестара предшколских установа Србије у Сјеница у периоду од 14. до 17. маја 2026. године.
У оквиру XXIX стручних сусрета из области превентивне здравствене заштите, сараднице на пословима превентивне здравствене заштите и неге Марица Илић и Јана Петровић представиле су рад своје установе на тему Здравствено-васпитни садржаји као примери у реализацији превентивно-здравствене заштите.
Кроз своје излагање представиле су значај здравствено-васпитних активности у раду са децом предшколског узраста, као и начине на које се кроз свакодневне садржаје и активности код најмлађих развијају здраве навике и свест о очувању здравља.
Учешће на овом стручном скупу представљало је прилику за размену искустава, усавршавање и упознавање са савременим приступима у области превентивне здравствене заштите у предшколским установама.
Из установе истичу да су поносни на своје представнице које су достојно представиле рад вртића и допринеле промоцији значаја превентивно-здравственог рада у предшколском образовању.
- Отворено прво издање Еката фестивала-Изложба Дамњана и Горгоне и Београдски џез оркестар као савршен почетак
- Златна медаља за Иву Јовић на плесном такмичењу у Панчеву
- ОДБОР УСВОЈИО ИЗВЕШТАЈЕ БИА Подршка агенцији у заштити безбедности државе и председника Србије
- ЕУ Зелена недеља 2026 од 5. до 7. јуна у Србији: Вратимо природи оно што нам даје
- Излет из верске наставе ученика МЕШ “Гоша”





