„Никада плате и пензије нису расле на уштрб стабилности. Процес је обрнут. Оног тренутка када проценимо да имамо вишка новца у каси, да су перформансе боље од планираних и да имамо нове изворе раста, онда тај вишак одлази на даљи раст плата и пензија. Рекао сам да ћемо на јесен видети какви су нам резултати, те да ли има простора за још једно повећање пензија до краја године. Раст животног стандарда и стабилност су подједнако важни фактори и једно не сме да искључује друго“, навео је он.
Говорећи о економским резултатима Србије, Мали је истакао да је јавни дуг данас на нивоу 47,6 одсто БДП, док је просечна задуженост еврозоне 89 одсто, као и да је директорка Међународног монетарног фонда (ММФ) Кристалина Георгијева истакла да је Србија „светла тачка у економији“.
Додао је да ће раст 2027. године, захваљујући програму „Скок у будућност – Србија 2027“ и пројекту ЕXПО 2027, достићи планираних 100 милијарди евра БДП-а, што ће бити три пута већи БДП односу на 2012. годину, када је износио 33 милијарде евра.
На питање има ли разлога за скептицизам када је реч о обећању да ће до 2027. године просечна плата бити 1.400 евра, док ће просечна пензија и минимална зарада бити по 650 евра, Мали је рекао да је исти скептицизам владао и када је председник Србије Александар Вучић обећао да ће просечна плата бити 500 евра, док она данас износи више од 800 евра.