Početna » ШТА СЕ ДЕШАВА СА ЦЕНОМ ЈАГЊИЋА И ПРАСИЋА Нова померања на сточним пијацама

ШТА СЕ ДЕШАВА СА ЦЕНОМ ЈАГЊИЋА И ПРАСИЋА Нова померања на сточним пијацама

Током друге недеље јула забележен је пад откупне цене товне јунади тежине изнад 480 килограма у кланицама на подручју јужнобанатског региона, где је доминирао износ од 330 дин/кг.

Кланичари са подручја подрињског региона по нижим су ценама откупљивали краве за клање, сименталске расе, најешће за 225 дин/кг, преноси СТИПС.



У кланицама на подручју јужнобачког региона евидентиран је откуп товне јунади телесне масе изнад 480 килограма, по доминантној цени од 350 дин/кг. Кланичари са подручја моравичког региона протекле су седмице откупљивали мушку телад, СМ расе, по доминантној цени од 725 дин/кг, док су за женска грла исте категорије и расе говеда плаћали 700 дин/кг.

Доминантна откупна цена телади, СМ расе, тежине до 160 килограма, износила је 650 дин/кг у кланицама на подручју Пирота и околних места. Осим телади, кланичари су откупљивали и товну јунад телесне масе изнад 480 килограма, по цени од 380 дин/кг и краве за клање за 280 дин/кг.

Прасад у Лозници за 350 дин/кг

Прасад тежине од 16 до 25 килограма била су скупља у односу на претходни период на сточној пијаци у Краљеву, јер је доминирао износ од 330 дин/кг. На сточној пијаци у Лозници забележен је пад продајне цене прасади исте категорије, доминирао је износ од 350 дин/кг. Понуда и продаја били су просечни.

У кланицама на подручју подрињског региона такође је дошло до пада откупне цене ове категорије прасади. Пад откупне цене прасади телесне масе од 16 до 25 килограма евидентиран је и у кланицама на подручју Нишавског региона. Доминирао је износ од 320 дин/кг.

На сточној пијаци у Врању евидентиран је пад продајне цене прасади телесне масе од 16 до 25 килограма, јер је за куповину ове категорије свиња требало издвојити 350 дин/кг. Протекле је седмице забележена продаја обе категорије прасади на пијаци живе стоке у Чачку. За грла до 15 килограма, требало је издвојити 330 дин/кг, док је доминантна цена грла од 16 до 25 килограма, износила 300 дин/кг. Могле су се пазарити и крмаче за клање по цени од 250 дин/кг.

Цена јагњади – како где

На пијаци живе стоке у Смедереву дошло је до раста цене јагњади, јер се продаја најчешће одвијала за 480 дин/кг. Откупне цене јагњади и оваца нису се мењале у кланицама на подручју рашког региона. Нижа је била продајна цена јагњади на сточној пијаци у Лозници, пошто је у седмици за нама доминирао износ од 420 дин/кг уз просечну понуду и тражњу грла ове категорије оваца.

У кланицама на подручју подрињског региона забележен је пад откупне цене јагњади. За разлику од њих, виша је била откупна цена оваца, а доминирао је износ од 220 дин/кг. Пад продајне цене јагњади забележен је у седмици за нама и на сточној пијаци у Ужицу, јер је доминирао износ од 410 дин/кг. У кланицама на подручју златиборског региона такође је евидентиран пад откупне цене јагњади. Најчешћа продајна цена јагњади износила је 450 дин/кг на пијаци живе стоке у Чачку. За двиске је требало издвојити 200 дин/кг, док је у категорији оваца доминирао износ од 170 дин/кг.

Агроклуб



You may also like

Портал Паланка данас је први регистровани веб портал ове врсте у нашем граду. Настао је почетком 2014 године као потреба за праћењем вести на један нов и савремен начин….

Последнје вести

@2024 – Сва права задржана – Паланка данас. Дизајн и израда сајта:  Konncept