Тржиште је у односу на претходну седмицу било мирније, па је и промет био мањи и то за 17,91 одсто.
Прометовано је 3.534 тоне робе, финансијске вредности 84,50 милиона динара а што се цена тиче, настављен је негативан тренд, осим када је реч о соји код које је забележен раст.
На тржишту кукуруза тражња је била већа од понуде за разлику од претходне седмице, када је активност на тржишту кукуруза била изузетно слаба, ове седмице је прометовано 810 тона робе више.
Кукурузом се трговало у ценовном распону од 17,50 до 18,00 динара по килограму без ПДВ-а у зависности од анализе на афлатоксин.
Пшеница је и ове недеље била најпродаванија, укупно је прометовано 2.125 тона, што је чинило 60 одсто недељног промета.
Берзански уговори закључени су у ценовном распону од 20,10 до 22,00 динара по килограму без ПДВ-а у зависности од параметара квалитета и паритета.
Тржиште соје ни ове седмице није бележило већу активност.
Почетком недеље закључен је један берзански уговор по цени од 61,50 динара по килограму без ПДВ-а уз обрачун квалитета, док је последњег дана у седмици сојино зрно прометовано по цени од 63 динара по килограму без ПДВ-а уз обрачун квалитета.
Активност на тржишту уљане репице била је нешто слабија у односу на претходни период, понуда сунцокретове сачме са 33 одсто протеина током читаве седмице била је већа од тражње, а закључен је један берзански уговор по цени од 28,50 динара по килограму без ПДВ-а.
Тржиште сточног јечма било је пасивно, нуђене су мале количине а тражња је била слаба и на нижем ценовном нивоу, па ни ове седмице, као ни претходне, није било закључивања купопродајних уговора.
Што се тиче минералних ђубрива закључен је један берзански уговор за уреу.
Од осталих роба, у понуди се нашла и раж по цени од 23 динара по килограму без ПДВ-а, али тражње за овом житарицом није било.