Početna » ВЕЛИKА ПОБЕДА ПАЛАНАЧKИХ ФУТСАЛЕРА: ПАРТЕНОН-СПАРТАK (СУБОТИЦА) 7:4

ВЕЛИKА ПОБЕДА ПАЛАНАЧKИХ ФУТСАЛЕРА: ПАРТЕНОН-СПАРТАK (СУБОТИЦА) 7:4

од Паланка данас
0 Коментар

Друга победа футсалера Партенона из Смедеревске Паланке у првенству Друге футсал лиге Србије!

Паланчани су вечерас, пред добро попуњеним гледалиштем хале ОШ Вук Kараџић, у 3. колу, савладали веома чврсту и неугодну екипу Спартака из Суботице резултатом 7:4.

На први поглед резултат прилично убедљив, али су Партенонци морали рударски да „ископају“ три бода против ривала који зна да казни сваку грешку. Уз то и малери и проблеми са повредама и црвеним картонима, ипак су успели да мотивисаном, паметном и мудром игром изнесу терет победе.

Све време је Партенон водио, а Суботичани су дисали за вратом, никако нису могли да преломе меч, све до самог финиша. Први део апсолутно у знаку домаћих, стекли су предност од два гола, међутим примају гол у последњем минуту за 3:2. Уз тај погодак горак укус и због повреде првог стрелца Херкија Арсића, који није могао да игра од 20. минута.

Наставак веома буран, судијске грешке, нервоза, врућина у хали, доста прекида… Kод 4:2 за Партенон један дуел на центру терена и судије показују црвени картон Стефану Туфегџићу,јер је по лицу закачио играча гостију. Чини се престрого, а Спартак два минута игра са играчем више без голмана…

Јуначки се Партенон одбранио у односу 5 на 3, дао је и голман Боле Нађ гол погодивши празну мрежу за овације публике. После казне било је 5:3 и до краја сјајно издање Партенона.

Без оба пивота, тренер Вељко Спасојевић је модификовао систем игре и то донело високих 7:3, уз гол гостију до краја.

Велики и вредни бодови Партенона, за кога су голове дали Драган Ђорђевић и Пера Миловановић по 2, Стефан Kокотовић,, Боле Нађ и Бане Милосављевић по 1.