Početna » (ВИДЕО) ДРУГО КОЛО И ДРУГА ПОБЕДА ПАЛАНАЧKИХ KОШАРKАША: МЛАДОСТ СП- БОР 88:71

(ВИДЕО) ДРУГО КОЛО И ДРУГА ПОБЕДА ПАЛАНАЧKИХ KОШАРKАША: МЛАДОСТ СП- БОР 88:71

На првој овосезонској утакмици, у хали ОШ Вук Kараџић у Смедеревској Паланци, кошаркаши Младости СП остварили су убеђиву и рутинску победу.

У 2. колу Друге мушке лиге Србије: Младост СП- Бор РТБ 88:71 (30:22, 18:14, 25:11, 15:24)

То је други тријумф пулена тренера Ивана Стефановића и идеалан старт сезоне. Паланчани су знатно квалитетнији од новајлије из Бора, што су у већем делу утакмице потврдили, посебно у трећој четвртини, када су и имали рекордну предност.

Практично је тај период игре био довољан да се сломи отпор гостију, који су добро отворили меч и затворили меч, али је то било само за частан пораз испод 20 разлике.

Бриљирао је плејмејкер Петар Шпаровић, који је маестрално водио тим, са чак 13 асистенција, нарочито у трећем кварталу. Дао је 8 поена уз 6 скокова, индекс 21-

Добро познати тандем са Салетом Николићем је мамио аплаузе са атрактивним додавањима и закуцавањима. Управо је центар Младости СП био МВП утакмице. Убацио је 30 поена (15/13 шут за два, 3/1 за три), уз 8 скокова. Индекс 33!

За 19 минута у игри Младен Стојановић је дао 13 поена (4/3 за три) и имао 4 асистенције, , Драгослав Папић је дао 10 поена, уз 4 скока, , одлични Миња Тодоровић 9 (5/3 за три) уз 4 скока, Милош Петковић 9, уз 4 скока,, Алекса Kрсмановић 4, уз 6 скокова, Немања Димитријевић 3 поена.

Вреди истаћи да се уписао у стрелце и најмлађи Матеја Вејновић, који је показао таленат.

У ростеру је био и Тадија Јанковић, Новак Мишковић још није спреман због повреде, као ни Александар Тешић.

У екипи Бора најефикаснији су били Милетић са 16 и Драшковић са 15 поена.