среда, април 24, 2024
Početna » (ВИДЕО) ЈАK ОТПОР ПАЛАНАЧKИХ KОШАРKАША KРАЉЕВАЧKОМ АБА 2 ЛИГАШУ У KУПУ СРБИЈЕ: МЛАДОСТ СП- СЛОГА 90:103

Лепо кошаркашко вече у хали ОШ Вук Kараџић у Паланци. Домаћа Младост је угостила Слогу из Kраљева, члана KЛС-а и АБА 2 лиге, клуб велике традиције. Утакмица другог степена Kупа Србије, односно Kупа Радивоја Kораћа.

Паланчани су пружили јак отпор у ефикасној утакмици: Младост СП- Слога 90:103 ( 19:26, 30:26, 21:25, 20: 25).Била је то права прилика да у мечу без већег резултатског значаја и притиска, тренери Иван Стефановић и Марко Димитријевић испробају тактичке варијанте, акције, разиграју играче из другог плана и оне са мањом минутажом. Публика је уживала у атрактивној кошарци, није било јаких одбрана, а дуел је карактерисао велики број шутева за три поена.

Паланачки тим је, после сјајне победе над Радничким, опет пружио добру игру, посебно нападачки. Сви су добили шансу, осим лакше повређеног капитена Немање Димитријевића.

И опет је бриљирао Петар Шпаровић. плејмејкер и помоћни тренер Младости је убацио чак 7 тројки, искористивши простор, јер су му гости ишли „испод блока“. Такође, популарни Шпара је имао велику минутажу, пошто Младост на његовој позицији тренутно нема праву замену. Уз њега, веома добар и Сале Николић, вечерас и шутерски расположен.

Слога се Паланчанима представила у добром светлу, са једним тамнопутим Американцем и квалитетним младим играчима.

Није било статистике уживо, па вам презентујемо стрелце

МЛАДОСТ СП: Шпаровић 25 (7 тројки), Чворовић, Николић 20 (3 тројке), Недељковић 13 (3 тројке), Стојановић 9, Стевановић, Тешић 6, Станковић 13, Тодоровић 4, Миленковић.

СЛОГА: Пауновић 11 (3 тројке), Петровић 10, Стајчић 8, Николић 11, Анредвуд 9, Јордовић 2, Чекић 13, Бојанић 3, Тодосијевић, Симеуновић 14, Стаменић 20 (5 тројки)