Početna » (ВИДЕО) МЛАДОСТ САВЛАДАЛА ЈОШ ЈЕДНУ ПРЕПРЕКУ НА ПУТУ ДО КЛС-а: Препливали и Дунав

Изузетно тешка, али заслужена победа кошаркаша Младости СП, у 27. колу Друге мушке лиге Србије.

Паланчани су на паркету хале ОШ Вук Караџић победили екипу Дунава из Старих Бановаца резултатом 84:71 (22:16,14:20, 17:18,31:17).

Сада су на корак од пласмана у КЛС, други су на табели, са победом више у односу на Борац из Земуна, наредног ривала. Уколико победе у земунском „Пинкију“ наредног викенда, могу да славе улазак у елитну конкуренцију.

На вечерашњем мечу са врло инспирисаном екипом Дунава, Паланчани су били у егалу све до последњих пет минута, када су преломили дуел.

Сигурно је да осећао притисак и нервоза код домаћих играча (28/17 слободна бацања), јер се ближи кључни, поменути меч у Земуну, а ова победа је била „унапред уписана“.

Младост СП је добро отворила утакмицу, али није то матеијализовала на прави начин. Стао је напад у другој деоници, а расположени гости су то користили.

У егалу је било све до самог финиша, када паланачки састав показује већ толико пута виђену снагу, сјајну спрему и квалитет. Пар минута доминације Папића, Крсмановић, Стојановића, Шпаровића… И двоцфрана разлика, за мирну завршницу.

МВП меча био је Драгослав Папић са 24 поена (6/4 та три, 6/4 за два). Одлични Алекса Крсмановић са 16 поена и 7скокова, Младен Стојановић 14 поена (5/5 за два) и 8 скокова), Петар Шпаровић 7 поена и 9 асистенција, Александар Николић 16 поена (6/6 за два).

Миња Тодоровић је дао 6 поена уз изузетну дефанзиву,, као и Алекса Марковић (1 поен),Милош Петковић и Никола Костић.

Код Дунава најбољи Поповић са 20 и Петронијевић са 16 поена и 11 скокова.