Početna » (ВИДЕО) ПРАВА ДРАМА НА КОШАРКАШКОЈ УТАКМИЦИ МЛАДОСТ-ХЕРЦЕГОВАЦ, НАКОН ТРИ ПРОДУЖЕТКА ДОМАЋИН ПОРАЖЕН

Невероватна и ретко виђена кошаркашка утакмица у хали Ош Вук Kараџић у Паланци. После велике драме, преокрета, сјајних потеза, грешака, нервозе, судијских пропуста, промашених шутева за победу, три продужетка и 55 минута битке под обручима, један тим је морао да изгуби. То је нажалост домаће публике била Младост СП.

У 10. колу А групе Друге лиге Србије: Младост СП- Херцеговац 112: 114 (24:19, 27:23, 22:14, 9:26, 10:10, 12:12, 8:10)

Паланчани су изгубили практично добијени меч. Имали су апсолутну контролу током три четвртине, водили 20 разлике, али је у последњих десет минута регуларног тока уследио необјашњив пад, што су искусни гости казнили.

Kада један тим не може да, након вођства од 20 разлике (68:48) крајем трећег квартала и 17 разлике (73:56) на уласку у четврту четвртину, сачува предност и приведе дуел крају, казна мора да стигне.

Одлично су Паланчани отворили утакмицу, имали констнатну предност од седмог минута прве деонице и на полувреме су отишли са плус 9, иако их шут није служио.

Руку на срце огроман хендикеп је била тежа повреда и прелом носа најбољег играча Младости Александра Николића, крајем прве четвртине и његово играње је упитно и за наредне утакмице.

Трећа четвртина била је у знаку паланачког тима. Сјајна серија од 13:0 и чврста одбрана довела је до 20 разлике и ништа није наговештавало преокрет. Сјајно је одсуство Салета Николића надоместио Миња Тодоровић, у Лазара Станковића.

Ипак, четврта деоница и од готовог вересија. Kриза без решења у нападу Младости, а Херцеговац води Алекса Зарић серијом тројки. Гости миц по миц стижу до изједначења 8 секунди пре краја (82:82) и ушло се у додатних пет минута.

Паланчани оптерећени фауловима и скраћеним ростером, имају у првом продужетку повољну ситуацију. Расположени Иван Недељковић их тројкама држи у предности, али промашује једно од два бацања у последњим секундама (92:90). Херцеговац има напад, продор и промашај Вука Ђорђевића, стотинку пре краја из одбојке исправља Матеја Тодорић.

Других пет минута и нова драма. Игра се коша за кош, бриљира искусни Вук Ђорђевић, а код Младости Петар Шпаровић, Младен Стојановић, Иван Недељковић. Домаћи тим има последњи напад за тријумф. Ипак, шут Младена Стојановића завршио је на обручу. И Петар Шпаровић је претходно промашио оба слободна бацања.

Трећи продужетак, играчи на обе стране излазе због пет фаулова. Херцеговац искуством стиже до вођства и изгледало је решене утакмице, минут пре краја (108:112). Међутим, Младост се враћа, поенима новајлије Стефана Сретеновића и Ивана Недељковића (112:112). У последњем минуту, Херцеговац промашује напад, на другој страни Никола Чворовић промашпује за три, а човек одлуке је бивши прослављени репрезентативац у баскету 3×3 Марко Савић. Он је поенима пет секунди пре краја донео славље тиму из Гајдобре. Покушао је потом Младен Стојановић тројком,али без успеха.

Паланчани су шутнули чак 45 тројки, погодили 11. Промашили су 13 слободних бацања. Херцеговац је погодио 11 тројки из 30 шутева.

Младост СП је имала велику шансу да овом победом скоро обезбеди плеј-оф, али сада следи борба са Херцеговцем и Старом за два места, која воде у борбу за виши ранг.

МЛАДОСТ СП: Шпаровић 9 ( 8/1 за три, 15 ас, 5 ск, 46 минута у игри), Чворовић 9 (5/1 за три, 6 ск), Николић 6, Недељковић 23 (9/4 за три, 10/7 сл. бац.,7 ск), Стојановић 21 (8/2 за три, 6/5 за два, 13 ск, 7 ас, 50 минута у игри), Стевановић, Тешић, Станковић 14( 7ск), Тодоровић 23 (10/8 за два, 8 ск, 40 минута у игри)), Димитријевић, Миленковић, Сретеновић 7 (6/1 за три).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Антић 3, Ђорђевић 26 (10/8 за два, 6/1 за три, 8 ск, 41 минут у игри)), Дангубић 4, Kнежић 2, Зарић 18 (8/5 за три), Тодорић 21 (9 ск, 4 ас, 49 минута у игри)), Марић 12 (7 ск), Радовановић 17 (7 ск), Kумовић, Младеновић, Савић 11 (10 ас, 41 минут у игри).