Најснажнији земљотрес у овој серији, која још увек траје догодио се јуче у 15 часова и 13 минута, са Рихтеровом магнитудом од 5.6 јединица. Овај земљотрес се осетио на целој територији Србије, а посебно у њеном источном делу: на подручју Кладова и Ђердапа, земљотрес је имао интензитет од V јединица Меркалијеве (МЦС) скале, док је на подручју Бора и Мајданпека генерисао осцилације од IV јединице МЦС скале.
У градовима: Београд, Пожаревац, Лазаревац, Аранђеловац, Крагујевац, Смедеревска Паланка, Јагодина, Крушевац, Ниш, Пирот итд. овај земљотрес се манифестовао са интензитетом од III јединице Меркалијеве скале.
Подручје целих Карпата је сеизмички врло активно кроз дужи геолошки период, укључујући и зону последњих сеизмичких догађаја на крајњем западном делу тог планинског масива (слика 4). У реону Вранчеа, у централном делу Карпата, активан је тзв. субдукциони процес, у којем се јужни део земљине коре у том делу Капрата подвлачи испод северног сегмента, изазивајући врло снажне земљотресе, претежно на дубини од неколико десетина километара, па чак и преко 100 километара.
Током догађања серије земљотреса у Румунији, Републички сеизмолошки завод је у аутоматском режиму извршио дисеминацију параметара земљотреса (време, географска локација, јачина земљотреса) путем система за дисеминацију података на интернет сајт Завода, медијима и Европском сеизмолошком центру (чија је примарна функција прикупљање и компилација параметарских података о догођеним земљотресима од релевантних институција које обављају сеизмички мониторинг). Листа аутоматски лоцираних земљотреса је доступна на сајту Републичког сеизмолошког завода (http://www.seismo.gov.rs/Alerts/welcome_SR.html).