Početna » За прасиће мора да се издвоји више новца: Ево шта се дешава са ценом оваца и коза

За прасиће мора да се издвоји више новца: Ево шта се дешава са ценом оваца и коза

Раст откупне цене товних бикова СМ расетежих од 500 килограма забележен је у седмици за нама у кланицама на подручју нишавског региона

Откупна цена товне јунади тежине изнад 480 килограма била је виша у односу на претходни период у кланицама на подручју мачванског региона, јер је доминирао износ од 355 дин/кг. Раст откупне цене товних бикова СМ расетежих од 500 килограма забележен је у седмици за нама у кланицама на подручју нишавског региона. Доминирао је износ од 350 дин/кг уз просечну понуду и откуп грла, преноси СТИПС.



У кланицма на подручју браничевског региона дошло је до пада откупне цене крава за клање СМ расе, јер је доминирао износ од 200 дин/кг. Обим понуде био је просечан. Осим крава за клње забележен је откуп телади СМ расе тежине до 160 килограма по доминантној цени од 550 дин/кг и товне јунади од 350 до 480 килограма по цени од 500 дин/кг.

Понуда телади СМ расе, тежине до 160 килограма, била је солидна на пијаци живе стоке у Краљеву, а продаја се најчешће одвијала за 700 дин/кг. Могле су се купити приплодне јунице за непуних 200.000 динара по грлу, товни бикови СМ расе, тежине изнад 500 килограма, по цени од 320 дин/кг и краве за клање по цени од 250 дин/кг. Доминантна откупна цена товних бикова СМ расе није се мењала у односу на претходни период у кланицама на подручју јужнобачког региона, пошто је доминирао износ од 340 дин/кг.

Раст цена прасади на подручју Ниша и Лознице

Цена прасади тежине од 16 до 25 килограма, на сточној пијаци у Нишу, била је у порасту, јер су се најчешће могла пазарити за 380 дин/кг. Главни разлог поскупљења била је врло слаба понуда ове категоријесвиња. Прасад у истој категорији била су скупља, у односу на претходни период на сточној пијаци у Лозници, јер се продаја одвијала најчешће по цени од 360 дин/кг.

Пад продајне цене товних свиња, тежине изнад 120 клограма, карактеристика је прве седмице октобра на пијаци живе стоке у Крагујевцу, јер је доминирао износ од 220 дин/кг. За разлику од њих, скупље су биле крмаче за клање. Доминирао је износ од 200 дин/кг. Кланичари са подручја овог града и околних места шумадијског региона по вишим су ценама у односу на претходни период откупљивали товне свиње и крмаче за клање. За товљенике су плаћали од 210 до 250 дин/кг у зависности од категорије, док је код крмача за клање доминирао износ од 200 дин/кг.

У кланицама на подручју севернобачког региона откупљивана су прасад од 16 до 25 килограма, по нижој цени у односу на претходни период, па је доминирао износ од 330 дин/кг. Нижа је била откупна цена и товних свиња, тежине изнад 120 килограма, јер је доминирао износ од 180 дин/кг. Понуда прасади и товљеника била је просечна. На пијаци живе стоке у Чачку прасад до 15 килограма и од 16 до 25 килограма су се породавала по доминантној цени од 300 дин/кг.

Јагњад јефтинија у Врању и Лозници

На сточној пијаци у Врању је дошло до пада цена јагњади, оваца и коза у односу на претходни период. Доминантна цена јагњади износила је 470 дин/кг, док је код оваца и коза доминирао износ од 200 дин/кг. За разлику од њих скупља су била јарад, јер се продаја одвијала најчешће по цени од 430 дин/кг.

У кланицама на подручју шумадијског региона евидентиран је пад откупне цене јагњади на доминантних 400 дин/кг. Према извештају из Лознице, у седмици за нама је дошло до пада продајне цене јагњади на пијаци живе стоке у овом граду, где је доминирао износ од 430 дин/кг. Обим промета био је слаб упркос паду цене. Доминантна цена јагњади износила је 480 дин/кг, док је за овцетребало издвојити 170 дин/кг на пијаци живе стоке у Чачку.



You may also like

Портал Паланка данас је први регистровани веб портал ове врсте у нашем граду. Настао је почетком 2014 године као потреба за праћењем вести на један нов и савремен начин….

Последнје вести

@2024 – Сва права задржана – Паланка данас. Дизајн и израда сајта:  Konncept