Početna » КОШАРКАШИ МЛАДОСТИ ПОРАЖЕНИ НА ГОСТОВАЊУ У ГАЈДОБРИ ОД ДОМАЋИНА ХЕРЦЕГОВЦА 75:72

Изузетно узбудљив и неизвестан је био меч 3. кола Друге лиге Србије, групе А, вечерас у Гајдобри.

Домаћи Херцеговац је победио Младост из Смедеревске Паланке резултатом 75:72 ( 20:12, 17:19, 19:12, 19:29).

Паланчани су на полувремену имали заостатак од шест поена (37:31), а после треће четвртине домаћин је имао двоцифрену преедност (56:43).

Изгледало је да је питање победника решено, јер је Херцеговац на пет минута пре краја водио са 17 разлике (69:52). Међутим, фуриозан финиш Младости, много боље издање и замало подвиг. Стигли су гости из Паланке серијом од 16:2 до егал и дуела на један посед (71:68)

Успео је домаћи тима да сачува предност, било је 73:72 на 14 секунди до краја, па коначних 75:72 са линије пенала, да би последњи шут промашио Петар Шпаровић за продужетак.

Младости остаје жал за пропуштеном шансом за велики преокрет, коштале су их осцилације у игри.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Зарић 3, Тодорић 18, Марић 8, Радовановић 9, кумовић 5, Антић 8, Ђорђевић 15, Дангубић 7, Ивеља 2.

МЛАДОСТ СП: Шпаровић 13 ( 9/1 за три,5 ск, 5ас), Николић 17 (9/2 за два, 3 ск), Чворовић 7 (4ск), Станковић 13 (7 ск), Димитријевић, Стевановић, Недељковић 6 (4ск), Стојановић 14 (6ас, 5 ск), Тешић, Тодоровић 2 (1ск), Миленковић.