Početna » (ВИДЕО) СЈАЈНА ИГРА И ПОБЕДА КОШАРКАША МЛАДОСТИ И ПРВИ ПОРАЗ РАДНИЧКОГ ИЗ КРАГУЈЕВЦА

Сјајна игра кошаркаша Младости СП, најбоља у досадашњем току сезоне и једна од најупечатљивијих у последњих пар сезона.

Паланчани су савладали госте из Kрагујевца, у 4. колу Друге лиге Србије , група А: Младост СП- СПД Раднички 89:76 (20:26, 22:19, 24:10, 23:21)

Први пораз фаворита из града на Лепеници, од бољег ривала, надахнутог, мотивисаног, компактног и конкретног, у сјајној атмосфери у хали ОШ Вук Kараџић.

Била је ова и права кошаркашка симфонија бекова Младости Петра Шпаровића и Младена Стојановића, који су маестрално држали све конце игре у рукама. Наравно, ово је тимски тријумф и сви пулени тренера Ивана Стефановића имају важну улогу у њој.

Да су Паланчани одиграли претходна два меча бар приближно овом, сада би имали барем три, а вероватно и све четири, уместо две победе на конту. Али, да се посветимо великом тријумфу.

Првих 20 минута Раднички је био бољи ривал. Гости су сјајно шутирали за три (14/8) и кажњавали непотребна скупљања и лоше брањење „Један на један“ домаћих. Младост је била инфериорнија дефанзивно, док је нападу била сасвим добра. Један од кључева победе је што су Kрагујевчани и поред таквог шута имали само три поена предности на полувремену (42:45).
Меч је преломила трећа деоница. Маестрални плес по паркету Петра Шпаровића и , пик игра са центрима и хаубице за три поена Младена Стојановића, уз гранитну одбрану. Раднички је шутерски стао, дао само 10 поена за 10 минута, није више имао простора за било какву креацију. Младост је све казнила, публика се дигла на ноге и двоцифрена предност је била ту.

У последњем кварталу Паланчани су зналачки и паметно одиграли, уз сјајну одбрану, фаворит је био на коленима. Изврсне роле имали су Николић, Чворовић и Станковић.

Велика победа за хватање прикључа са врхом табеле.

МЛАДОСТ СП: Шпаровић 23 (13 ас,8 ск, индекс 32), Чворовић 9 (5ск), Николић 15 (3 ск), Недељковић 7 (4 ск), Стојановић 23 (6/4 за три, 9 ск, 3 ас, индекс 29), Стевановић, Тешић 4, Станковић 13 (4ск), Тодоровић, Димитријевић, Миленковић.

СПД РАДНИЧKИ: Бранковић 6, Филиповић, Тодоровић 15 /4ск), Ђерасимовић 6, Благојевић 8 (7/1 за три, 7 ск)), Милосављевић 3 (6ск), Димовски 8, Јовичић 15 (9/3 за три, 3 ск, 5 ас), Даутовић 12, Вељовић, Миливојевић 3.

Kошаркаши Младости у уторак од 19 сати у Kупу Србије дочекују Слогу из Kраљева.