Ова превара обавештава кориснике о наводној пошиљци и позива их да поделе податке о платним картицама или креденцијале за онлајн апликацију на небезбедном сајту, како би наводна пошиљка била испоручена.
„У циљу безбедности ваших података, молимо вас да не приступате овим линковима и никада не остављате своје креденцијале за мобилну и веб апликацију, једнократне лозинке и картичне податке”, наводи се у саопштењу.
„Пошта Србије, Банка, као и остале институције вам никада неће тражити ваше податке путем телефона, порука или мејла. Додатно, подсећамо вас да своје податке и креденцијале за приступ апликацијама не чувате у претраживачу”. Стручњаци за сајбер безбедност кажу да је, кад је чување података у питању, најбоље чувати их у глави. Како је то ипак скоро немогуће, добро је чувати их „аналогно”, у нотесу, а као добро решење ипак су се показале апликације за складиштење ваших података, попут Ласт Пасса, рецимо.
У случају да сте већ приступили сајту и унели податке са своје картице или оставили своје креденцијале, банка упућује клијенте на то да одмах провере повезане уређаје у Yеттел Банк апликацији на путањи Подешавања/Управљање уређајима и уклоне непознате уређаје. Следећи корак је позивање Контакт центра, како би се блокирали непожељни „корисници” вашег рачуна.