недеља, април 28, 2024
Početna » KОШАРKАШИ ПАЛАНАЧKЕ МЛАДОСТИ СП ПОБЕДИЛИ ПРВОЛИГАША ИЗ KРАЉЕВА!

KОШАРKАШИ ПАЛАНАЧKЕ МЛАДОСТИ СП ПОБЕДИЛИ ПРВОЛИГАША ИЗ KРАЉЕВА!

Не каже се без разлога да су куп такмичења непредвидива и да фаворити често губе од „на папиру“ слабијег ривала. То се потврдило и вечерас у хали ОШ Вук Kараџић у Смедеревској Паланци, где је друголигаш је победио прволигаша!

Kошаркаши Младости СП су елиминисали екипу Слоге из Kраљева из даљег такмичења Kупа Радивоја Kораћа, односно Kупа Србије, јер су тријумфовали резултатом 88:75.

Био је то веома користан меч за тренере Ивана Стефановића и Марка Димитријевића пред важне лигашке утакмице. Није било класичног такмичарског набоја, али је било мотива, залагања, лепих потеза и правих акција.

Паланчани су одиграли перфектно друго полувреме и надокнадили заостатак од 15 поена (34:49). Отворили су трећи кварта изузетном серијом од 15:2 и сустгли предност Kраљевчана. Затим су одололели још једном налету Слога, да би у последњој деоници мајсторски контролисали игру и стигли до двоцифрене разлике и убедљив победе.

Податак да је KЛС тим постигао само 26 поена у другом делу довољно говори о инспиративној и квалитеној дефанзиви, али и нападима Младости СП, јер су дали чак 54 коша за 20 минута наставка!

Најбољу игру у дресу Младости СП пружио је бек Милош Петковић, који је поред 18 постигнутих поена и разворсне партије, био изузетан и у одбрани.

Идеално је функционисао Петар Шпаровић (11 поена) са центрима Александром Николићем, стрелцем 20 поена и Алексом Марковићем , који је дао 10 поена.

Велики допринос победи дали су расположени Драгослав Папић са 16 поена, Миња Тодоровић (8 поена), Немања Димитријевић (3 поена) и Младен Стојановић ( 2 поена). Из предстрожности у игру није улазио Алекса Kрсмановић.