ТЕОЛОГ Александар Ђурђевић објашњава како користити освећену траку добијену након целивања Појаса Пресвете Богородице у Београду.
Верници из свих крајева Србије данима стоје у дугим редовима испред Храм Светог Саве како би се поклонили и целивали Појас Пресвете Богородице,једну од највећих хришћанских светиња која је у Београд стигла 20. маја, уочи Спасовдана. Реликвија ће у Храму на Врачару бити изложена до 5. јуна, а према проценама надлежних, хиљаде људи свакодневно долазе да јој се поклоне.
Теолог Александар Ђурђевић објавио је на свом Инстаграм профилу објашњење о томе како се користи освећена трака коју верници добијају након целивањаПојаса Пресвете Богородице.
“Када целивате појас добићете кесицу у којој се налази једна трака, ово платно је освећено на појасу Пресвете Богородице. Добијете и упутство како се користи,” навео је Ђурђевић у објави на свом Инстаграм профилу.
Он је потом детаљно објаснио да траку могу да носе мушкарци, жене и деца, без обзира на то да ли имају здравствене проблеме.
“Носи се око струка, око врата или на руци, зглобу. Приликом купања не препоручује се ношење јер ће врло брзо пропасти. Трака се такође може исећи на мање комаде и давати пријатељима као благослов. Треба је користити пажљиво и са поштовањем – казао је теолог.
Додао је и да се истрошена трака не баца.
“Ако се после много година истроши немојте је бацати него је дајте свештенику који ће се о њој побринути на правилан начин,” поручио је Ђурђевић.
Испред Храма Светог Саве претходних дана формирали су се километарски редови верника који сатима чекају како би целивали реликвију за коју се верује да има велики духовни значај и благодат. Посебно велики број људи очекује се и наредних дана, пошто ће Појас Пресвете Богородице у Београду остати до 5. јуна.
(Ало)
- УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА У СШ ЖИКИЦА ДАМЊАНОВИЋ
- ТЕОЛОГ ОБЈАСНИО: Ево како се правилно користи трака освештана на појасу Пресвете Богородице
- Молитвено сећање на упокојене у храму Свете Петкеу Смедеревској Паланци уочи Педесетнице
- Зелено светло за градњу прве фазе комплекса Ретаил Карађорђе у Смедеревској Паланци
- Србија ускоро почиње производњу хуманоидних робота
- Паланчанин Сава Лазић организовао тимбилдинг оријентиринг на Космају
- ЕВО КАКВА СУ ПРЕДВИЂАЊА МЕТЕРЕОЛОГА ЗА НАРЕДНА ТРИ ЛЕТЊА МЕСЕЦА
- Ученици ОШ „Вук Караџић” представљали Смедеревску Паланку на републичком такмичењу из дигиталних вештина
- Родитељи-неговатељи ускоро добијају законски статус, примена од 1. октобра
- „Библиотека зове – таленти одговарају“ окупила младе ствараоце из целе општине
- ПИОНИРИ ЈАСЕНИЦЕ ПОРАЖЕНИ ОД РАДНИЧКОГ ИЗ КРАГУЈЕВЦА!
- Пчелари упозоравају на „поплаву“ фалсификата која уништава тржиште
- Порука генерацији: ОШ „Ђорђе Јовановић” испратила своје осмаке
- МЕТЕОРОЛОЗИ АЛАРМИРАЛИ СРБИЈУ Стижу непогоде са градом и јаким пљусковима
- ДАНАС СУ ДУХОВСКЕ ЗАДУШНИЦЕ Верници обилазе гробове и пале свеће за покој душа
- КРОС УЧЕНИКА 1–4. РАЗРЕДА ХИМ
- Мини-концерт ученика ОМШ „Божидар Трудић” одушевио ђаке ОШ „Херој Радмила Шишковић”
- ПОДУНАВСКА ОКРУЖНА ЛИГА: ГЛАВАШ НА КОЛОНИЈИ, КУСАЧАНИ У РАТАРИМА!
- Кила купуса (Plasmodiophora brassicae)
- ПОШТА ПРОДАЈЕ НЕКОРИШЋЕНЕ НЕКРЕТНИНЕ У понуди локали, станови, земљиште… све иде на лицитацију
- Црвени крст у Смедеревској Паланци обележио Месец менталног здравља
- Извучени парови баража за зону ДунавГЛАВАШ ИЗ ГЛИБОВЦА У ВЕЛИКОЈ ПРЕДНОСТИ
- Општина Смедеревска Паланка обележава крсну славу у недељу 31. маја
- „Како су се волеле две жабе“ 30. маја на сцени градског позоришта
- Друга седница СО Смедеревска Паланка заказана за 2. јун
- ДУХОВСКЕ ЗАДУШНИЦЕ ОБЕЛЕЖАВАЈУ СЕ СУТРА, У СУБОТУ ПРЕД ТРОЈИЦЕ
- ЗОНА ДУНАВ: ЈАСЕНИЦА ДОЧЕКУЈЕ КАРАЂОРЂА ИЗ ТОПОЛЕ!
- НОВЕ ЦЕНЕ ГОРИВА НА ПУМПАМА У СРБИЈИ: Ево колико ћемо плаћати бензин и дизел наредних 7 дана
- РАК ПЛУЋА ОДНОСИ 5.000 ЖИВОТА ГОДИШЊЕ Скоро 40 одсто грађана пуши МЛАДИ СВЕ ЧЕШЋЕ КОРИСТЕ ЕЛЕКТРОНСКЕ ЦИГАРЕТЕ И НАРГИЛЕ
- Осмаци завршавају наставу, весело је било у центру Смедеревске Паланке



































