Početna » СЕСТРЕ КАТАНИЋ ОДЛИЧНО СТАРТОВАЛЕ У НОВОЈ ГОДИНИ

СЕСТРЕ КАТАНИЋ ОДЛИЧНО СТАРТОВАЛЕ У НОВОЈ ГОДИНИ

Kошаркашице београдске Црвене звезде вечерас су, у ФМП Арени, оствариле велику победу и пружиле изванредну игру у првом мечу плеј-офа (шеснаестине финала) ФИБА Еврокупа.

Српске шампионке су убедљиво поразиле, реномираног ривала, екипу француског Монпељеа резултатом 79:63 и стекле значајну предност пред реванш, који је заказан за 12. јануар.

Црвено-беле је до тријумфа предводила маестрална Паланчанка Александра Kатанић, МВП и најбољи актер утакмице, која је потврдила репрезентативну, врхунску форму и квалитет.

Плејмејкер Звезде је за 32 минута у игри постигла 22 поена (9/5 шут из игре, 10/10 слободна бацања), имала је 7 асистенција, 3 скока, 3 украдене лопте. Индекс корисности чак 28!

Александра Kатанић скоро целу сезону игра у фантастичној форми и ритму, што доказују и бројке из ФИБА Еврокупа. Просечно по мечу постиже 12 поена, уз 6,2 скока и 5,2 асистенције.

Такође су и кошаркашице мађарског Печуја, са плејмејкером Иваном Kатанић, оствариле  победу у првом званичном мечу у овој години. Победиле су, у шеснаестини финала ФИБА Еврокупа, на гостовању у Словачкој домаће Пјештјане резултатом 68:62. Имају велику шансу да се након реванша пласирају међу 16 најбољих.

Поменута Паланчанка и репрезентативка Србије Ивана Kатанић била је у игри 33 минута, постигла 4 поена, имала 6 асистенција и 4 скока. Сјајно је дириговала игром свог тима, што се не види по статистици, али види по минутажи, уз одличну дефанзиву. Ивана у ФИБА Еврокупу просечно бележи 7 поена, 5 асистенција и 4,2 скока.