четвртак, април 25, 2024
Početna » (ВИДЕО) МЛАДОСТ ПОБЕДИЛА МОРАВУ НА СТАРТУ ДРУГЕ КОШАРКАШКЕ ЛИГЕ СРБИЈЕ

(ВИДЕО) МЛАДОСТ ПОБЕДИЛА МОРАВУ НА СТАРТУ ДРУГЕ КОШАРКАШКЕ ЛИГЕ СРБИЈЕ

од Паланка данас
0 Коментар

Добар старт кошаркаша Младости из Смедеревске Паланке у другој лиги Србије, група А.

На првенственој премијери, пред солидно попуњеним трибинама хале ОШ Вук Kараџић, Паланчани су победили госте из Владичиног Хана, екипу Мораве резултатом 89:76.

Заслужен тријумф домаћих, који су утакмицу преломили у трећој четвртини, одличном и агресивном одбраном, транзицијом и шутем за три поена.

Прво полувреме протекло је у изједначеној игри (43:41). Гости су сјајно шутирали, пре свих Паланчанин Никола Прокић, а Младост није могла да успостави своју игру, јер је недостајао болесни центар и кључни играч Александар Николић. Морава је имала предност у рекету и скоку, Паланчане није служио шут, а било је пропуста у дефанзиви.

Ипак, и поред лошијег издања Младост је водила, што з6начи да је било много резерве у могућностима екипе тренера Ивана Стефановића. То се видело у трећем кварталу, фуриозни пресинг и одбрана, изврсно припремљених домаћих кошаркаша, кренуо је и шут, па је предност брзо била двоицифрена и ту је меч решен. Гости нису могли да прате такав ритам и све што су урадили до краја је боље издање у последњој четвртини.

Изванредно је игром Младости дириговао плејмејкер Петар Шпаровић, који је одиграо скоро свих 40 минута. Остали солидни, на моменте јако добри, али Паланчани имају много резерви и ова игра је далеко од максимума, тако да се повратком Салета Николића очекује растућа форма.

Вреди истаћи да Мораву, поред поменутог Николе Прокића, са клупе предводи још један Паланчанин искусни стручњак Пеца Јаћимовић.

Статистика због проблема са сервером није уживо функционисала, па вам само презентујемо стрелце код домаћих

МЛАДОСТ: Шпаровић 16, Чворовић 13, Недељковић 17, Стојановић 15, Стевановић, Петровић,Тешић 8, Станковић 10, Тодоровић 10, Димитријевић, Миленковић.